dnd, d&d dungeons and dragons
 
Olejów na Podolu
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona główna ˇ Artykuły ˇ Galeria zdjęć ˇ Forum strony Olejów ˇ Szukaj na stronie Olejów ˇ Multimedia
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Strona główna
  Strona główna
  Mapa serwisu

Olejów na Podolu
  Artykuły wg kategorii
  Wszystkie artykuły
  Galeria zdjęć
  Pokaz slajdów
  Panoramy Olejowa 1
  Panoramy Olejowa 2
  Panoramy inne
  Stare mapy
  Stare pocztówki Olejów
  Stare pocztówki Załoźce
  Stare pocztówki inne
  Stare stemple 1
  Stare stemple 2
  Multimedia
  Słownik gwary kresowej
  Uzupełnienia do słownika
  Praktyczne porady1
  Praktyczne porady2
  Archiwum newsów
  English
  Français

Spisy mieszkańców
  Olejów
  Trościaniec Wielki
  Bzowica
  Białokiernica
  Ratyszcze
  Reniów
  Ze starych ksiąg

Literatura
  Książki papierowe
  Książki z internetu
  Czasopisma z internetu

Szukaj
  Szukaj na stronie Olejów

Forum
  Forum strony Olejów

Linki
  Strony o Kresach
  Inne przydatne miejsca
  Biblioteki cyfrowe
  Varia
  Nowe odkrycia z internetu

Poszukujemy
  Książki

Kontakt
  Kontakt z autorami strony

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Użytkowników Online
Gości Online: 72
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 581
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: ~Kilbicka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ostatnio widziani
Remek00:11:57
Kazimierz14:46:26
Bogoslawski 1 dzień
pawelbe3 2 dni
Olaola1 4 dni
xiadzmarek 1 tydzień
Bieleccy 1 tydzień
Drozda 1 tydzień
nestek 4 tygodni
MariaStrag 4 tygodni
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nowe komentarze
Nowe komentarze Poważny projekt zbioro...
Nowe komentarze Wieczny odpoczynek rac...
Nowe komentarze Widok z drona: [url]h...
Nowe komentarze Dodatkowe informacje w...
komentarze do zdjęć Agnieszka z Gajewskich...
komentarze do zdjęć Nagrobek Wojciecha Ger...
komentarze do zdjęć Wawrzyniec i Paweł (Pa...
komentarze do zdjęć Kaz, Tak my mamy Daj...
komentarze do zdjęć Dziękuję Janku. [url...
komentarze do zdjęć to jest ślub Wladek (W...
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Najnowsze linki
Miasta i miasteczka ...
  Publikacje Mapa mias...

Archiwum Kresowe
  ARCHIWUM KRESOWE ZBI...

Trościaniec Wielki i...
  Zarchiwizowana pierw...

Europe in the XIX. c...
  Ach wielkie, że zapo...

Pamiętnik Jana Domań...
  Pamiętnik Jana Domań...

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Bannery

KRESY

KRESY.PL

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Wybierz Skórkę
Skórka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ankieta
Cz. 2. Miejscowość, z którą jesteś związany

Żadna w okolicy, napisz do admina

Łopuszany

Białogłowy

Beremowce

Zborów

Hukałowce

Harbuzów

Hnidawa

Halczyns Dolina

Czystopady

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Security System 1.7 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
CTracker - cback.de


dnd, d&d dungeons and dragons
 
Witamy

Drodzy Goście, witajcie na naszej stronie internetowej "Olejów na Podolu".

Urodziliśmy się wiele lat po wojnie, na Ziemiach Zachodnich. Ale nasi przodkowie pochodzili z Kresów: z Olejowa, Bzowicy i Trościańca Wielkiego. Ich piękny, wielokulturowy świat, w którym kiedyś żyli wspólnie obok siebie Polacy, Ukraińcy, Żydzi i inne narodowości już nie istnieje, zniszczyła go druga wojna światowa.

Korzystając z dobrodziejstw internetu, chcemy zgromadzić w jednym miejscu i udostępnić innym potomkom polskich mieszkańców okolic Olejowa i Załoziec, jak najwięcej informacji o ziemi naszych przodków.

Materiały do tej strony zbieraliśmy przez kilka miesięcy, od lata 2006 roku. Jest ich już trochę, z czego część wciąż czeka na opracowanie i będziemy je stopniowo dodawać. Ale żeby ten projekt rozwijał się nadal, liczymy też na Was, bo sami nie jesteśmy w stanie wszędzie dotrzeć.

Prosimy o wzajemność i pomoc. Jeśli macie jakieś stare zdjęcia, mapy czy inne pamiątki z tego obszaru dawnych Kresów, przyślijcie nam ich reprodukcje i podzielcie się tym z innymi. Niech do tej wspólnej układanki dojdzie i Wasz kawałek.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ci co odeszli

Dajczak Zofia z d. Kusiak (1926-2024)


Z żalem informujemy, że 10 lutego 2024 r. w Kręcku zmarła Zofia Dajczak z d. Kusiak, ur. 14 grudnia 1926 r. w Trościańcu Wielkim, żona Franciszka (1923-1975), córka Józefa i Zofii z d. Jaśnij
,

Msza żałobna odbędzie się 14 lutego 2024 r. o godz. 10.00, uroczystości pogrzebowe i odprowadzenie zmarłej na cmentarzu parafialnym w Kosieczynie o godz. 11.00


Szczere wyrazy współczucia całej rodzinie składają administratorzy.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Cmentarz w Olejowie 2023r.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Kliknij, żeby powiększyć zdjęcie

Dzisiejszy news będzie dwujęzyczny, ze względu na ciekawą zagadkę historyczną.

Na jednym ze zdjęć z porządkowania olejowskiego cmentarza, zauważyliśmy kilka krzyży o kształcie przypominającym groby wojenne. W tym dwa w bliskiej odległości od siebie. Czy są to groby austriackich lotników?

30 czerwca 1917 roku z lotniska polowego w Złoczowie wystartował dwumiejscowy samolot, należący do austro-węgierskiej 27. kompanii lotniczej. Maszynę pilotował kapral Erich Richter, a obserwatorem był podporucznik Otto Budzinszky. Celem ich misji było prawdopodobnie fotografowanie rosyjskiej linii okopów. W okolicach Olejowa ich samolot został zestrzelony przez rosyjską artylerię. Obaj lotnicy zginęli. Pochowano ich obok siebie na jakimś olejowskim cmentarzu, sądząc z opisu - rzymsko-katolickim. Podporucznik Budzinszky po lewej, a kapral Richter po prawej stronie. Na ilustracji newsa zdjęcie kaprala Richtera z pierwszego (drewnianego) krzyża, ustawionego na jego mogile tuż po pogrzebie. Później te nietrwałe krzyże mogły zostać zastąpione przez kamienne.

Lotnicy są elitą każdej armii. A groby lotników z I wojny światowej są bardzo rzadkie. Szczególnie na terenach frontu wschodniego, gdzie wiele cmentarzy wojennych nie zachowało się do naszych czasów. Jeżeli na krzyżach zachowały się napisy z ich nazwiskami, to w przyszłości, po zakończeniu porządkowania cmentarza, Olejów miałby ciekawą pamiątkę historyczną, która mogłaby zainteresować także ludzi zajmujących się historią Wielkiej Wojny czy początków lotnictwa.

Wartoby to sprawdzić. Polecamy ten temat mieszkańcom Olejowa, interesującym się dziejami wioski i wszystkim miłośnikom historii ziemi zborowskiej.На одній із фотографій прибирання кладовища в селі Оліїв звернули увагу на декілька хрестів, що нагадують хрести на військових похованнях. У тому числі два із них в безпосередній близькості один від одного. А якщо це могили знаменитих австрійських льотчиків?

30 червня 1917 року з польового аеродрому в Золочеві вилетів двомісний літак 27-ї австро-угорської роти. Пілотував машину капрал Еріх Ріхтер, а спостерігачем був підпоручник Отто Будзінський. Метою їх місії було, ймовірно, фотографування російської лінії окопів. В околицях Олієва російською зенітною артилерією їхній літак було збито. Обидва пілоти загинули. Поховали їх поруч на одному із оліївських цвинтарів, судячи з опису – римо-католицькому (польському ). Ліворуч похований підпоручник Будзінський, капрал Ріхтер - праворуч. На ілюстрації із новин могилу капрала Ріхтера показано з дерев'яним (першим ) хрестом, поставленим на його могилі одразу після похорону. Пізніше ці нестійкі хрести, можливо, замінили кам’яними.

Елітою кожної армії є льотчики. А могили льотчиків Першої світової – велика рідкість. Особливо на ділянках Східного фронту, де багато військових кладовищ донині не збереглися. Якщо на цих хрестах є написи з іменами льотчиків, то в майбутньому, після прибирання цвинтаря, село Оліїв мало би історичний сувенір. Цей туристичний об’єкт зміг би привернути увагу багатьох людей зі всього світу, особливо тих, хто цікавиться історією Першої світової (Великої ) війни й початками авіації.

Варто було б перевірити цей факт. Рекомендуємо цю тему небайдужим мешканцям Олієва, тим, хто цікавиться історією села, краєзнавцям, всім любителям історії Зборівщини.Zdjęcie współczesne - Vlodek. Fotografia archiwalna - Olejow autorstwa K.u.k. Kriegspressequartier, Lichtbildstelle - Wien - Austrian National Library, Austria - Public Domain. Kliknijcie, żeby powiększyć.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Kliknij, żeby powiększyć zdjęcie

Ważna wiadomość z Olejowa.

Na cmentarzu rzymsko-katolickim w Olejowie rozpoczęły się pierwsze prace porządkowe, polegające na karczowaniu zadrzewień samosiejek. Prace finansowane są przez Polską Fundację "Wolność i Demokracja" za pośrednictwem Instytucji Specjalistycznej Wołyńskie Starożytności z Łucka, kierowany przez dyrektora, Pana Oleksija Złotogorskiego. Wołyńskie Regionalne Muzeum Historii Wojskowej jak i Harcerski Hufiec Wolnego Harcerstwa Polskiego Na Ukrainie "Wołyń" będą wykonywać prace na zasadzie wolontariatu.

Jest to pierwszy etap porządkowania cmentarza. W planie są dalsze prace porządkowe, renowacja niewielkiej ilości zachowanych nagrobków, wytyczenie alejek, pozostawienie starszego drzewostanu. Jest to inicjatywa związana z przeniesieniem ekshumowanych szczątków ze starego stryjskiego cmentarza we Lwowie, dokonanych w latach 2022 i 2023 na obrzeża cmentarza Olejowskiego od strony Krugłego Sadu. Na miejscu pochówku szczątków 850 ekshumowanych osób, zostanie wybudowana mogiła ziemna łącznie z zagospodarowaniem otoczenia i tablicami upamiętniającymi, zgodnie z przyjętym planem. Inicjatorem i wykonawcą będzie Gromadzka Organizacja " Załoziecka Historia", reprezentowana przez Pana Wasyla Kowbasa, a fundatorem jest LLC "Towarzystwo" reprezentowane przez dyrektora, Pana Iwana Golubca.

Po zakończeniu prac, całość zostanie przekazana na własność lokalnej wspólnoty terytorialnej.

Zdjęcia udostępnił ich Autor - Vlodek, któremu bardzo dziękujemy. (Kliknijcie na miniaturkę, żeby powiększyć).

Poniżej projekt memoriału, upamiętniającego miejsce pochówku szczątków 850 osób, ekshumowanych z lwowskiego cmentarza (kliknijcie, żeby powiększyć).

Kliknij, żeby powiększyć Kliknij, żeby powiększyć
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ci co odeszli

Janina Danielewicz z d. Brzezicka (1943-2023)


Z żalem informujemy, że 17 marca 2023r. w Zubowicach, zmarła Janina Danielewicz z d. Brzezicka ur. 4 lipca 1943 r. w Olejowie, córka Antoniego i Katarzyny z d. Drozdowska
Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Zubowicach.

Drzewo genealogiczne rodziny

http://rody.olejow.pl/individual.php?pid=I2069&ged=drzewo1#


Szczere wyrazy współczucia rodzinie składają administratorzy.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 1 z 73 1 2 3 4 > >>
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ostatnio dodane artykuły
Temat Kategoria Czytano Data
Olejowska szopka noworoczna 1912 Zaginiony świat naszych przodków 1765 24-12-2021 03:57
Doktor Adam Fischer (ur. w 1889 roku w Przemyślu, zm. w 1943 roku we Lwowie) był polskim etnologiem, etnografem i folklorystą. W 1912 roku był świadkiem szopki noworocznej w Olejowie, w wykonaniu grupy dziewięciu miejscowych chłopców. Nie wiemy, gdzie odbył się ten występ, czyli w jakim domu pan Fischer był wtedy gościem i mógł uczestniczyć w spektaklu jako widz. Najbardziej prawdopodobna lokalizacja to dwór hrabiów Wodzickich. Ewentualnie dom kogoś z miejscowej inteligencji - naczelnika poczty, komendanta żandarmerii czy plebania. W każdym razie lepsza widownia i zapewne szczodrzejsze dary na pewno wpłynęły na poziom gry młodych aktorów. Dali dobry występ, ktory bardzo zainteresował etnografa. Adam Fischer zapisał sobie tekst szopki, podyktowany mu przez jednego z uczestników, 13-letniego wówczas Mikołaja Łuciów. Kilka lat później, w 1916 roku, opublikował ten materiał drukiem. Powstała w ten sposób unikalna pamiątka.
Kronika wypadków cz.14 Zbiory dodatkowe 3359 18-12-2018 13:24
Pożar zagrody polskiego chłopa Naroga - Manajów 1906, śmierć dziewczynki przy rozpalaniu ogniska - Olejów 1906, pożary w Bzowicy i Neterpińcach - 1908, dwa wypadki na polowaniu hrabiego Aleksandra Wodzickiego z Olejowa - 1908 i 1914, pożar od pioruna w folwarku Wodzickich Dębiny ad Białogłowy - 1938, zamarznięcie zabłąkanej w lesie dziewczyny - Moniłówka 1938.
Kronika wypadków cz.15 Zbiory dodatkowe 3366 18-12-2018 13:21
Otrucie grzybami - Tworymirka 1889, pożar w synagodze w Załoźcach - 1907, śmierć wskutek wypicia nadmiernej ilości alkoholu - Białogłowy 1908, pożar w Moniłówce - 1908, utonięcie w stawie - Białogłowy 1909, dwie eksplozje granatów - Reniów 1928 i Manajów 1938.
Kronika wypadków cz.16 Zbiory dodatkowe 3483 18-12-2018 13:14
Zamarznięcie na drodze z Załoziec do Zborowa - 1905, pożar w Olejowie - 1906, klęski elementarne od deszczu, gradu i piorunów w okolicach Załoziec - 1913, śmiertelny wypadek w kamieniołomach w Załoźcach - 1929, nierozpoznany topielec - Załoźce 1934, odkrycie dużego składu niewypałów w lesie koło Załoziec - 1935, wścieklizna w Manajowie - 1938.
Kronika kryminalna cz.11 Zbiory dodatkowe 3415 18-12-2018 13:05
Komunizujący technik dentystyczny w Załoźcach - 1930, włamanie i kradzież w Hnidawie - 1930, śmiertelna ofiara strzelaniny przy obławie na nielegalną gorzelnię w Hnidawie - 1932, odebranie praw nauczania za agitację polityczną proboszczowi gr.-kat. w Białogłowach - 1934, morderstwo w Obarzańcach - 1937, wyroki więzienia za nadużycia dla całego Zarządu Miejskiego w Załoźcach - 1938, napad na strzelca w Białogłowach - 1939.
Kronika kryminalna cz.12 Zbiory dodatkowe 3488 18-12-2018 13:03
List gończy za ukraińskim żołnierzem podejrzanym o morderstwo w Załoźcach - 1920, usiłowanie morderstwa - Hnidawa 1925, podpalacz i samobójca - Czystopady 1925, napad rabunkowy w pobliżu Milna - 1930, uciekinierzy z więzienia i strzelanina z policją w lesie koło Białokiernicy - 1937, napad rabunkowy i zabójstwo w Dębinie koło Załoziec - 1938, napad rabunkowy na woźnicę z Załoziec - 1938.
Trościaniec Wielki grecko-katolickie księgi urodzeń Księgi metrykalne załozieckie 4977 26-08-2018 03:28
Indeks nazwisk 280 ochrzczonych w latach 1835-1865
Trościaniec Wielki grecko-katolickie księgi ślubów Księgi metrykalne załozieckie 4236 26-08-2018 02:47
Indeks nazwisk z 53 ślubów w latach 1835-1865
Trościaniec Wielki grecko-katolickie księgi zgonów Księgi metrykalne załozieckie 3856 26-08-2018 02:46
Indeks nazwisk 202 zmarłych w latach 1835-1865
Hukałowce rzymsko-katolickie księgi urodzeń Księgi metrykalne olejowskie 4620 09-07-2018 17:45
Indeks nazwisk 192 ochrzczonych w latach 1816-1849
Hukałowce rzymsko-katolickie księgi ślubów Księgi metrykalne olejowskie 4050 09-07-2018 17:43
Indeks nazwisk z 43 ślubów w latach 1816-1849
Hukałowce rzymsko-katolickie księgi zgonów Księgi metrykalne olejowskie 4315 09-07-2018 17:42
Indeks nazwisk 160 zmarłych w latach 1816-1849
Beremowce rzymsko-katolickie księgi metrykalne Księgi metrykalne olejowskie 4067 09-07-2018 17:41
Indeks nazwisk z 37 urodzeń, 11 ślubów i 16 zgonów w latach 1816-1849
Moniłówka i Łopuszany - rzymsko-katolickie księgi metrykalne Księgi metrykalne olejowskie 3989 09-07-2018 17:38
Indeks nazwisk z 2 ślubów i 8 zgonów w latach 1816-1849
Listy z Olejowa w języku niemieckim cz.1 Olejów 4274 19-06-2018 21:37
Wiosną 2018 roku udało się pozyskać duży zbiór pamiątek po saskim żołnierzu z I wojny światowej. Plutonowy (Unteroffizier) Hans Barchmann z Lipska służył przy sztabie niemieckiej 92. dywizji piechoty. Wojenny los rzucił go do Olejowa i Białokiernicy.
Marcowe płanety Zaginiony świat naszych przodków 3746 13-03-2018 13:58
Barbara skłoniła mnie do napisania tego artykułu
Wawyrzyniec Dayczak - Lud polski na ziemiach czerwonoruskich cz.2 Reniów 6022 11-03-2018 17:26
Rusini, a właściwie księża ruscy od czasu, kiedy ich rząd użył przeciw Polakom, tak gorliwie zaczęli służyć temu rządowi. że i Szwab lepiejby nie potrafił. Do narodu polskiego zapałali jakąś zaciętą nienawiścią graniczącą z fanatyzmem. Skąd ta nienawiść? Gdzie jej źródeł szukać? - trudno dociec.
Wawyrzyniec Dayczak - Lud polski na ziemiach czerwonoruskich cz.1 Reniów 4024 11-03-2018 16:51
Przypominam sobie do dzisiaj, jak w tej polskiej szkole zabijano mi głowę różnemi częściami mowy jak n. p. \"Іменук\" \"союз\" i t. p. Kiedy po sześciu latach mozolnej nauki wyszedłem z tej polskiej szkoły, nie umiałem rozmówić się po polsku mimoto, że wedle zdania nauczyciela byłem najlepszym uczniem.
Eugenia Tetich - Moje przeżycia od 1914 do 1958 r. Wioski z dawnej parafii olejowskiej 5413 01-11-2017 09:48
Wspomnienia mieszkanki wioski Perepelniki
Smutne losy bzowickich emigrantów w Brazylii Bzowica 4336 01-11-2017 09:16
W drodze jednak obaj Kurobijowie pokradli Brazylianom kury, co gdy ci spostrzegli, dopędzili uciekających i wymierzyli sobie na przestępcach sprawiedliwość doraźną, bo z rewolwerów pozabijano ich...
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ostatnie aktywne Tematy
Wątek Oglądane Odpowiedzi Ostatni Post
Włodzimierz Skoczylas - pro... 696 0 ArtKaz
Rodzina Sucheckich i Sidłow... 804 0 Anna Wetoszka
Księgi od 1876 roku 887 0 Olaola1
Rodzina Myszka z Zalozce - ... 1118 0 Justinm
Poszukuję informacji o rodz... 1062 0 Justinm
józef jaworski pilnie porze... 4235 1 Kazimierz
Julianna Grabas, filha de J... 5753 2 Mauricio Berka
Szukam informacji o ludziac... 1534 4 MattM
Rodzina Podolak / Demczuk 1696 0 Olaola1
Franciszek Bielecki Katarzy... 4732 2 BIELECKI DAMIAN
Jeziorańscy 5155 4 grzegorzPPL
Żołnierze z wojny 1939 roku 8883 2 ArekZ
Sokołowscy herbu Trzaska z ... 4286 0 p
Halczyna Dolina - mieszkańcy? 10928 4 GrzegorzHolowinski
Gdzie można kupić książkę A... 4642 2 Irena
Mogiły kapłanów z Kresów 11934 2 Kazimierz
Neterpince / Jezierna 5322 1 Kazimierz
Rodzina Mossoczy, poszukuje... 5600 2 MonikaKuusela
Szczepan Drozdowski 5887 3 Kazimierz
Skawińscy z Ratyszcza, Skoc... 5482 0 dorotazerafin
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Krótkie wiadomości
Tylko zalogowani mogą dodawać krótkie wiadomości.

~bezpal
DATA: 14/12/2023 07:34
Organizujemy zjazd rofziny bezpalków 6lipca 2024 w Tyszowcach koszt ok 350zl. Proszę dołączać do grupy na face booku przez profil Monika Majrowska lub wpisując zjazd rodziny Bezpalko

^Kazimierz
DATA: 20/10/2023 19:19
Tworzy się nowy album zdjęć: "Cmentarz w Olejowie 2023"
związany z porządkowaniem...

^Kazimierz
DATA: 13/11/2022 16:07
Nowy album zdjęć z 2017 roku:
Cmentarz w Kosieczynie koło Zbąszynka

^Kazimierz
DATA: 04/06/2022 07:38
@awod29 na 100% to nasz Trościaniec Wielki

~awod29
DATA: 03/06/2022 13:32
czy to są faktycznie zdjęcia z Trościańca Wielkiego: https://polska-org.pl
/8641821,foto.html

~adajczak
DATA: 28/04/2022 14:44
Przepraszam,że tutaj informuję, ale nie mam nr tel. dziś zmarł mój tata-Franciszek Dajczak
pogrzeb w sobotę 0 10.00 Mój nr tel 783258540 Agnieszka Torba

^Kazimierz
DATA: 04/04/2022 14:57
@jerzy59 na stronie rody.olejow.pl mogą to zrobić tylko administratorzy, można napisać email, prywatną wiadomość PW lub postawić wątek na forum dyskusyjnym. Można dzwonić do Kazimierza...

~jerzy59
DATA: 03/04/2022 13:50
Jak uzupełnić kolejnych potomków?

~bezpal
DATA: 02/03/2022 10:20
bezpal do Pana Kazimierza, była bym wdzięczna, ale na razie ze względu na sytuację wolę poczekać. Dziękuję

^Kazimierz
DATA: 17/02/2022 21:27
@bezpal, bardzo mały nakład, mogę pożyczyć. Babimost

~bezpal
DATA: 09/02/2022 13:50
jak i gdzie mogę kupić ta książkę; Zborów i Ziemia Zborowska Pana Antoniego Worobca?

^Kazimierz
DATA: 20/03/2021 21:23
Nowy album zdjęć - Trościaniec Wielki, kościół po przebudowie: zdjęcia nadesłał Marek Zalewski z Poznania, potomek rodziny Dzik. Wielkie dzięki...

^Kazimierz
DATA: 10/03/2021 11:44
Trościaniec Wielki, stary cmentarz: zdjęcia nadesłał Marek Zalewski z Poznania, potomek rodziny Dzik

^Kazimierz
DATA: 12/02/2021 19:36
@Arkadiuszgolabowicz
Proszę pisać do użytkownika 'Remek' lub postawić sprawę na forum

~Arkadiuszgolabowicz
DATA: 09/02/2021 18:21
Szukam rodziny o nazwisku Gołąbowicz, Gołębowicz. Widziałem w zapiskach kronik spisy o takich nazwiskach, proszę o informacje osoby która to zamieszczała. Mój dziadek pochodził z Krynki a przodkowie b

~kazek
DATA: 14/12/2020 22:03
Witam szukam kontaktu z osobami z rodziny Bezpalko

^Kazimierz
DATA: 20/07/2019 00:06
Nowy album zdjęć 'Trościaniec Wielki 2019', dzięki Jurkowi Wodeckiemu

^Kazimierz
DATA: 08/02/2019 22:23
Dzięki wielkie Markowi za album zdjęć 'Białokiernica 2018' i 'Cmentarz w Białokiernicy'

^Kazimierz
DATA: 03/02/2019 01:17
Dziękujemy, pozdrawiamy rodzinę Drozda, w szczególności mamie Julii 100 i więcej lat!!! http://rody.olej
ow.pl/individual.php?
pid=I3150&ged=drzewo1

~Drozda
DATA: 31/01/2019 22:13
Witam wszystkich serdecznie. Drozda, to nazwisko po mamie urodzonej w Hukałowcach, 31 stycznia 1923 roku (dzisiaj rocznica urodzin : )
Szczególne pozdrowienia dla Kazika Dajczaka, którego przed laty

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Najnowsze zdjęcia

Nekropolia w Olejowie


Nekropolia w Olejowie


Cmentarz w Olejowie 2023


Cmentarz w Olejowie 2023


Cmentarz w Olejowie 2023


Cmentarz w Olejowie 2023


Gerc Wojciech z Olejowa zm....


Jaworowska Agnieszka z Olej...


Cmentarz w Olejowie 2023

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Losowa fotografia
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Olejów na Podolu
Aktualnie na stronie:
Artykułów:1281
Zdjęć w galerii:1876

Artykuły z naszej strony
były czytane
5937445 razy!
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Zaprzyjaźnione strony


Podkamień na Podolu


Milno na Podolu


Huta Stara


Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski


Wycinki ze starych gazet
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © Kazimierz Dajczak & Remigiusz Paduch; 2007-2020