dnd, d&d dungeons and dragons
 
Olejów na Podolu
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona główna ˇ Artykuły ˇ Galeria zdjęć ˇ Forum strony Olejów ˇ Szukaj na stronie Olejów ˇ Multimedia
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Strona główna
  Strona główna
  Mapa serwisu

Olejów na Podolu
  Artykuły wg kategorii
  Wszystkie artykuły
  Galeria zdjęć
  Pokaz slajdów
  Panoramy Olejowa 1
  Panoramy Olejowa 2
  Panoramy inne
  Stare mapy
  Stare pocztówki Olejów
  Stare pocztówki Załoźce
  Stare pocztówki inne
  Stare stemple 1
  Stare stemple 2
  Multimedia
  Słownik gwary kresowej
  Uzupełnienia do słownika
  Praktyczne porady1
  Praktyczne porady2
  Archiwum newsów
  English
  Français

Spisy mieszkańców
  Olejów
  Trościaniec Wielki
  Bzowica
  Białokiernica
  Ratyszcze
  Reniów
  Ze starych ksiąg

Literatura
  Książki papierowe
  Książki z internetu
  Czasopisma z internetu

Szukaj
  Szukaj na stronie Olejów

Forum
  Forum strony Olejów

Linki
  Strony o Kresach
  Inne przydatne miejsca
  Biblioteki cyfrowe
  Varia
  Nowe odkrycia z internetu

Poszukujemy
  Książki

Kontakt
  Kontakt z autorami strony

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Użytkowników Online
Gości Online: 75
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 524
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: ~krzysbar
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ostatnio widziani
mynykos 1 dzień
Kazimierz 1 dzień
xiadzmarek 3 dni
frooczek 1 tydzień
MariaStrag 1 tydzień
Dominik 1 tydzień
krzysbar 2 tygodni
Remek 2 tygodni
Gazdzicki Jaroslaw 2 tygodni
Mauricio Berka 2 tygodni
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nowe komentarze
komentarze do zdjęć To jednak Olejów. Na f...
komentarze do artykułów Dziękuję za podanie ty...
Nowe komentarze Uaktualnienie informac...
Nowe komentarze Oj, cyrylica nie przyj...
Nowe komentarze Tu przykład: Д&#...
Nowe komentarze Szczęścia, zdrowia i w...
Nowe komentarze Przejmujący wiersz, al...
komentarze do zdjęć Tutaj spoczywają moja ...
komentarze do zdjęć Zdjęcie otrzymaliśmy o...
komentarze do zdjęć Na zdjeciu znajduje si...
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Najnowsze linki
Europe in the XIX. c...
  Ach wielkie, że zapo...

Pamiętnik Jana Domań...
  Pamiętnik Jana Domań...

Archiwum Kresowe
  Archiwum Kresowe zos...

Оliiv the best!
  Miejsce dla ludzi ur...

Szkoła w Olejowie
  Szkoła w Olejowie

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Bannery

KRESY

KRESY.PL

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Wybierz Skórkę
Skórka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ankieta
Miejscowość, z którą jesteś związany.

Olejów

Trościaniec Wielki

Bzowica

Białokiernica

Załoźce

Reniów

Milno

inna w okolicy, napisz do administratorów

żadna w okolicy

Jezierna

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Security System 1.7 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
CTracker - cback.de


dnd, d&d dungeons and dragons
 
O nowej stronie.

1. Część osób z bazy będzie niewidoczna. Niezalogowani Czytelnicy zamiast imion i nazwisk zobaczą napis "prywatne". Są to wpisy o osobach żyjących, lub o tych urodzonych mniej niż 100 lat temu, których roku zgonu jeszcze nie mamy potwierdzonego. Tak niestety musi być. Jest to celowe i zamierzone. Te dane będą dostępne wyłącznie dla członków rodzin. Chcemy uszanować prywatność naszych krewnych. A także wymogi polskiego prawa.

Tu ważna uwaga. Pomimo wspólnego adresu JEST TO OSOBNA strona internetowa. Oparta na zupełnie innym oprogramowaniu. Nazwy użytkowników "Olejów na Podolu" i ich hasła tutaj NIE ZADZIAŁAJĄ. Żeby być użytkownikiem strony rody.olejow.pl trzeba założyć na niej oddzielne konto.

Rejestracja przez stronę jest na razie wyłączona. Zrobiliśmy to, żeby uniknąć rozczarowań Czytelników, którzy chcieli by tu zajrzeć - a my nie moglibyśmy ich wpuścić. Konta będą zakładane ręcznie - na życzenie. Czyli po liście do administratorów strony Olejów. Z tym że musimy znać osobę, której udostępnimy prywatne dane. Ci, z którymi dotąd nie korespondowaliśmy, muszą się jakoś przedstawić.

Na szczęście prywatna jest tylko mała część naszej bazy danych. Cała reszta jest ogólnodostępna i może ją przeglądać każdy z naszych Czytelników. Nie jest tu potrzebna żadna rejestracja.

2. Co dalej z tymi drzewkami?

Przy ostatnim liczeniu, w czerwcu 2012 roku, w bazie przodków udostępnionej Czytelnikom na stronie "Olejów na Podolu" mieliśmy 9.098 różnych nazwisk ze starych ksiąg kościelnych. Część z nich nie nadaje się do drzewek - za mało danych, często same nazwiska (chrzestni, świadkowie ślubu itp.). Ale pewnie z 5.000 by się kwalifikowało. Wiosną 2013 doszło parę tysięcy z wiosek załozieckich i olejowskich ksiąg greckich 1835-1865. Nawet ich nie policzyliśmy. Teraz też trochę mamy w obróbce - dokończenie daru od naszego zagranicznego Dobrodzieja - brakujące lata z XIX wiecznych ksiąg załozieckich. W tym także ludzie z Trościańca. Niestety, jest tego tak dużo, że kwerendy wciąż nie są ukończone. A bez nich - przy wertowaniu na ślepo - niepotrzebnie traci się mnóstwo czasu. Przekonał się o tym piszący te słowa przy uzupełnianiu trościanieckiego drzewa Dajczaków. Dlatego nie włączyliśmy teraz do naszej bazy reniowskiej linii Halaburdów.

Obaj z Kazimierzem pewnie będziemy coś tam jeszcze uzupełniać, czy poprawiać zauważone błędy. Ale większe prace z drzewkami zaczną się dopiero po skończeniu kwerend wiosek, czyli najwcześniej koło świąt Bożego Narodzenia. Chcielibyśmy wstawić część z tej naszej XIX wiecznej bazy przodków, łączącej się z naszymi rodami (np. rodziny małżonków). Przede wszystkim duże rody trościanieckie. Przy okazji trochę ludzi z Olejowa, Bzowicy, Białokiernicy Reniowa. Otwarta jest jeszcze sprawa, w jaki sposób to zrobić. Nasze drzewo może pomieścić do 5.000 nazwisk. Ten program może ich teoretycznie pomieścić nawet do 50.000, lecz przy instalacji wbudowany test wykazał, że dla naszego serwera limit wynosi 5.000 osób w jednej bazie. Po przekroczeniu tej liczby strona będzie pracować zbyt wolno. W takim wypadku planujemy więc zakładać następną bazę w obrębie strony (a może być ich wiele). Być może stworzymy więcej małych drzewek rodów - np. z pomocą Czytelników, jeśli znajdą się chętni do ich prowadzenia. Na rozwiązanie tych kwestii technicznych mamy jeszcze czas.

Na pewno jednak nie będziemy się brali za drzewka Załoziec, czy też rodów, z którymi nie mamy żadnych powiązań rodzinnych, z dalszych miejscowości. Życia by nie starczyło, a poza tym mamy w kolejce inne ciekawe archiwalia do opracowania, np. metryki podatkowe. Opublikujemy kwerendy, potem wypisy. Drzewkami tamtych rodów jednak będzie musiał zająć się ktoś inny.

3. Zdecydowaliśmy się dodawać do drzewek tylko ludzi urodzonych na Kresach. Czyli stan do 1945 roku. Ta strona jest częścią projektu historycznego, zajmujemy się tu przede wszystkim przodkami. Więc raczej nie byłoby wskazane zamieniać ją we współczesną stronę genealogiczną. Taką funkcję może lepiej pełnić MyHeritage, gdzie jest chyba więcej opcji ustawiania prywatności i poziomów dostępu. W naszym pierwszym - dużym - drzewie dochodzi jeszcze sprawa ograniczeń bazy (wspomniany limit 5000 nazwisk). Wolelibyśmy umieścić tam jak najwięcej Kresowian.

Oczywiście nie dotyczy to ewentualnych drzew, tworzonych przez naszych Użytkowników (jeśli znajdą się jacyś chętni). Tutaj nie bedzie żadnych limitów. Jednak prywatność także musi być uszanowana, więc z automatu zablokujemy dane osób żyjących. Autor danego drzewka będzie sam decydował, komu z Użytkowników pozwoli je oglądać.

4. Obsługa.

Pan Henryk Śliwa, który jako pierwszy użytkownik testował naszą nową stronę, zwrócił uwagę, że przydałaby się jakaś instrukcja obsługi. Mamy takie plany, lecz na razie umieszczamy tylko skrócone porady.

Niestety, przy pierwszym kontakcie oprogramowanie nowej strony jest trochę nieintuicyjne (żeby nie rzec trudne). Za to jest bezpłatne i posiada polską wersję językową. Wybraliśmy je z kilku dostępnych, które wydały jeszcze trudniejsze, lub nie posiadały działającego spolszczenia. Projekt "Olejów na Podolu" jest naszą pracą społeczną. Nikt nam za to nie wypłaca pensji, a sami też nie jesteśmy Krezusami. Przy naszym projekcie korzystamy wyłącznie z darmowego oprogramowania, tworzonego i wciąż rozwijanego przez innych pasjonatów.

Oddając sprawiedliwość ludziom, którzy stworzyli system Webtress, musimy przyznać że od strony administratorów obsługa jest bardzo fajna i łatwa. Przyjemnie się dodaje nowe osoby do bazy. Do tego programu przekonała się także Pani Maria Zaleska, administratorka strony "Milno na Podolu", która będzie tworzyć podobne drzewa dla Milna.

Strona posiada wiele ciekawych możliwości, jak np. raporty (z nich szczególnie polecamy Rodowód, Potomkowie i Przodkowie) które można pobrać w postaci PDF i wydrukować. Jednak na początek polecamy dwa sposoby.

A) Obejrzenie od razu naszych głównych drzew - kilkając w zamieszczone poniżej linki. Tu uwaga, że z niewiadomych przyczyn program ustawia sie na najmniej interesującej zakładce - Wydarzenia. Musicie kliknąć na zakładkę "Interaktywne drzewo".Jeśli część nazwisk (te po lewej) jest niewidoczna, kierujemy myszkę gdzieś obok tabliczek z nazwiskami (najlepiej na jakieś linii), wciskamy lewy przycisk i przeciągamy cały wykres w prawo.

To najbardziej denerwująca nas wada programu, która niektórym może sprawić kłopot. Nasze wszystkie drzewa są bardzo duże i rozbudowane. Liczymy jednak, że atrakcyjność materiału zrekompensuje Czytelnikom - a przynajmniej tym, którzy nie mogą korzystać z MyHeritage - trudy z opanowaniem obsługi.

Linki do drzewek:

- wielkie drzewo Dajczaków (potomkowie Jana ur. ok. 1797 i Marii z domu Sąsiadek); koniecznie polecamy tu zajrzeć, potężna ilość pracy żeby to zestawić, ale i imponująca liczba nazwisk, z niego jesteśmy najbardziej dumni.

- drzewo Krzywych (potomkowie Jędrzeja i Pauliny z domu Sikorskiej)

- drzewo Juźwinów (potomkowie Jana i Heleny z domu Wolaniuk)

- drzewo Sikorskich (potomkowie Mikołaja i Marcelli z domu Owczarz)

- drzewo Tomczyszynów (potomkowie Franciszka i Agaty z domu Łuciów)

B ) Szukanie wybranej osoby.

W tym celu najlepiej wejść na stronę główną drzewek http://www.rody.olejow.pl/index.php?ctype=gedcom&ged=drzewo1 i skorzystać z wyszukiwarki (prawy górny róg). Wpisujemy same nazwisko, lub nazwisko i od razu imię.Po dotarciu do wybranej osoby możemy obejrzeć jej zajbliższą rodzinę (zakładka "Rodzina"), zobaczyć przodków na diagramie kołowym, skorzystać z narzędzia do tworzenia raportów w PDF. Przy drukowaniu wszelkich wykresów (diagram kołowy, raport Rodowód) warto wybrać poziome ustawienie papieru - wydruki będą większe. Gdzieniegdzie są opcje, ile pokoleń ma być wyświetlanych, czy w raporcie Przodkowie mają być umieszczeni wszyscy potomkowie przodków. Opcji jest dużo, można z nimi poeksperymentować.Ciekawe są także statystyki (na stronie głównej pod tabelką - "Zobacz wykresy statystyk). A w nich zakładka "Rodzina" - rodziny z największą ilością dzieci, największa różnica wieku między mężem a żoną, czy też między rodzeństwem. Oraz wiele innych.

Pozdrawiam
Remigiusz Paduch
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Komentarze
Brak komentarzy.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Krótkie wiadomości
Tylko zalogowani mogą dodawać krótkie wiadomości.

^Kazimierz
DATA: 20/07/2019 00:06
Nowy album zdjęć 'Trościaniec Wielki 2019', dzięki Jurkowi Wodeckiemu

^Kazimierz
DATA: 08/02/2019 22:23
Dzięki wielkie Markowi za album zdjęć 'Białokiernica 2018' i 'Cmentarz w Białokiernicy'

^Kazimierz
DATA: 03/02/2019 01:17
Dziękujemy, pozdrawiamy rodzinę Drozda, w szczególności mamie Julii 100 i więcej lat!!! http://rody.olej
ow.pl/individual.php?
pid=I3150&ged=drzewo1

~Drozda
DATA: 31/01/2019 22:13
Witam wszystkich serdecznie. Drozda, to nazwisko po mamie urodzonej w Hukałowcach, 31 stycznia 1923 roku (dzisiaj rocznica urodzin : )
Szczególne pozdrowienia dla Kazika Dajczaka, którego przed laty

~marikot
DATA: 29/06/2018 08:34
Wiem ze w czasie II wojny światowej Polacy byli mordowani przez Ukraińców. Czy ok 1880 roku Polacy też musieli uciekać z Podola? Prababka Marianna tak opowiadała, ze uciekała z rodzicami jako 15-latka

~marikot
DATA: 15/06/2018 18:43
Maryanna Formicka z matki Wójtowicz z domu, jeśli ktoś coś wie, proszę o kontakt.

~Jacekn
DATA: 12/06/2018 13:29
Cyz ktoś ma jakieś informacje na temat rodziny Najwer z Neterpnice bądź Olejnik z Reniowa? smiley

^Kazimierz
DATA: 26/02/2018 22:07
Nowych użytkowników po zalogowaniu prosimy o kliknięcie w 'Ankieta' - Miejscowość, z którą jesteś związany. Podaj też miejscowość skąd przybywacie...smiley

~Emilia
DATA: 25/02/2018 23:35
Czy ktos posiada informacje o rodzinie Antoszczyszyn z Monilowki?? Pozdrawiam

~monika Olender
DATA: 19/11/2017 13:44
szukam osób, które coś wiedzą na temat mieszkańców Bemówki, koło Trościańca

^Kazimierz
DATA: 24/08/2017 23:41
"Cmentarz w Tyszowcach" - nowy album zdjęć dzięki Markowi

~Przybos
DATA: 07/03/2017 14:38
Wszem wobec i kazdemu z osobna ogłaszam, że Pan Remigiusz Paduch jest od wielu lat WIELKIM REMIGIUSZEM PADUCHEM. Dzisiaj przekazał mi rewelacyjną rodzinną "bombę". Zaczęło się niewinnie od

^Kazimierz
DATA: 05/03/2017 16:42
Użytkownik -
'dag06001'
proszony o kontakt

^Kazimierz
DATA: 05/03/2017 16:21
Użytkownika -
'jacek poltorak'
prosimy o kontakt

~Przybos
DATA: 12/02/2017 20:01
Panie Remnku serdecznie dziekuję za wszystkie informacje i komentarze.
Dariusz Białoś (Przybos)

~bezpal
DATA: 27/12/2016 16:03
Wszystkim, którzy odwiedzają tą stronę, dużo zdrowia, pogody ducha, radości każdego dnia i wszelkiego dostatku w Nowym 2017 roku życzy grażyna

~bezpal
DATA: 27/12/2016 15:56
Wszystkim, którzy odwiedzają tą stronę, dużo zdrowia, pogody ducha, radości każdego dnia i wszelkiego dostatku w Nowym 2017 roku życzy grażyna

^Kazimierz
DATA: 08/07/2016 23:14
Nowego użytkownika -
'kasienka2411'
prosimy o kontakt

~k_gorka
DATA: 28/02/2016 19:32
Natrafiłam na zdjęcie ze znajomym nazwiskiem: https://www.flickr.co
m/photos/64267112@N03
/22704767613/in/album
-72157659365453244/

^Kazimierz
DATA: 18/12/2015 13:05
Dwa albumy zdjęć 2011-2012 Wojtka z Poznania

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Najnowsze zdjęcia

Gimnazjum w Zborowie


Jezierna 1917 r.


Trościaniec Wielki Boże Cia...


Worobiec ? z Trościańca Wie...


Stanisław Łokieć i Tekla z ...


Zofia Dajczak i Helena Dajczak


Trościaniec Wielki święceni...


Trościaniec Wielki kościół ...


Za plebanią

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Losowa fotografia
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Olejów na Podolu
Aktualnie na stronie:
Artykułów:1280
Zdjęć w galerii:1715

Artykuły z naszej strony
były czytane
3821661 razy!
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Zaprzyjaźnione strony


Podkamień na Podolu


Milno na Podolu


Huta Stara


Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski


Wycinki ze starych gazet
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © Kazimierz Dajczak & Remigiusz Paduch; 2007-2020