Test nowych zabezpieczeń
Dodane przez Remek dnia Kwietnia 21 2009 02:20:33

Odnotowaliśmy w ostatnich dniach dziwną aktywność przy stronie. Ktoś testował nasze systemy zabezpieczeń. I nie był to normalny użytkownik, posługujący się przeglądarką internetową. Sprawa wygląda dość poważnie, w zestawieniu z niedawnymi kłopotami naszych Kolegów z innych serwisów kresowych - Podkamień na Podolu (www.podkamien.pl/news.php?readmore=81) i Kresy.pl (www.kresy.pl/wydarzenia?zobacz/hakerzy-zaatakowali-kresy-1).

Czy intruzowi się udało i my też zobaczymy za jakiś czas wizytówkę wandala? To już przyszłość pokaże. Nie ma systemów nie do złamania. Zabezpieczenie, które jeden człowiek wymyśli, zawsze jakiś inny może obejść.

Podjęliśmy jednak pewne kroki i dodatkowe zabezpieczenia, żeby przynajmniej taką działalność utrudnić. Wśród nich jest jedno trochę dyskusyjne rozwiązanie. Na pewno utrudniłoby następnym intruzom - wszystkich Czytelników przepraszam za brzydkie słowo - "obmacywanie" zabezpieczeń naszej strony. Czy jednak zbytnio nie spowolni to jej działania, utrudniając korzystanie z naszego portalu normalnym Użytkownikom? Czyli, jak mawiali nasi przodkowie, czy skórka będzie warta wyprawki? Tego nie wiemy. Nie ma innego sposobu, by się o tym przekonać, jak testy na "żywej stronie", czyli na naszym portalu olejowskim. Zobaczymy, jak to się sprawdzi. Jeśli strona zacznie chodzić zbyt wolno, to - z ciężkim sercem - wyłączymy ten dyskusyjny dodatek.Rozszerzona zawartość newsa