Książeczka o Załoźcach
Dodane przez Remek dnia Czerwca 08 2008 16:19:51
 Dzisiaj na naszej stronie coś dla miłośników Załoziec. Mała broszurka pracowitego zakonnika z Podkamienia, ojca Sadoka Barącza. Niedatowana, zapewne jedno z jego ostatnich dzieł, przed śmiercią w 1892 roku. Przepisaliśmy ją w całości i publikujemy w czterech kolejnych artykułach.

Dla zarejestrowanych użytkowników udostępniliśmy też statystyki strony (wejście na górnej belce menu). Możecie tam zobaczyć, które teksty i zdjęcia są najbardziej popularne wśród odwiedzających.

Na przyszłą niedzielę, 15-go maja, zaplanowaliśmy na naszej stronie mały Dzień Reniowa. Zapraszamy wszystkich potomków Reniowian, po Milnie rozszerzamy tematykę naszej strony także i na miłą Waszemu sercu miejscowość. Prawdopodobnie utworzymy dla Reniowa osobną grupę artykułów.

Na koniec i dobra wiadomość dla potomków Olejowian. Już na ukończeniu nowy, oparty na przedwojennej mapie topograficznej plan zagród. Wyjaśniamy ostatnie niejasności w układzie domów, a potem zostanie już tylko trochę prac upiększających wygląd. Prawdopodobnie umieścimy ten nowy plan w okolicach czwartku lub piątku, w każdym razie jeszcze przed Dniem Reniowa.

Administratorzy strony "Olejów na Podolu".
Rozszerzona zawartość newsa