Załoźce - indeksy chrztów
Dodane przez Remek dnia Sierpnia 05 2013 22:17:47
 Przede wszystkim chciałbym bardzo podziękować naszemu zagranicznemu Dobrodziejowi. W lipcu otrzymaliśmy od Niego ostatnie brakujące roczniki załozieckie (lata 1816-1828).

Tym samym mamy już w zasobach strony "Olejów na Podolu" komplet ksiąg parafii rzymskokatolickiej w Załoźcach. Kopie wszystkich stron, jakie były dostępne w polskich i zagranicznych archiwach. Łącznie 75 roczników z przedziału 1816-1900. 46 roczników otrzymaliśmy w prezencie od zagranicznego Dobrodzieja. 29 skompletowaliśmy z darów innych Dobrodziejów i ze stron internetowych AGAD.

Więcej informacji w rozwinięciu newsa, kliknijcie na "Czytaj więcej".

Dzisiaj publikujemy indeksy nazwisk z wszystkich chrztów z miasteczka Załoziec. 4638 ochrzczonych (w tym 26 osób dorosłych - głównie Żydów).
Załoźce księga urodzeń indeks nazwisk A-C
Załoźce księga urodzeń indeks nazwisk D-G
Załoźce księga urodzeń indeks nazwisk H-K
Załoźce księga urodzeń indeks nazwisk K-M
Załoźce księga urodzeń indeks nazwisk M-O
Załoźce księga urodzeń indeks nazwisk P-S
Załoźce księga urodzeń indeks nazwisk S-V
Załoźce księga urodzeń indeks nazwisk W-Ż


Rozszerzona zawartość newsa
Dla nas, administratorów tej strony, sierpień 2013 to ważna data. Kilka dni temu zakończyliśmy kompletowanie rzymskokatolickich ksiąg kościelnych. Mamy już WSZYSTKIE kopie stron, dostępnych do przeglądania (i kopiowania) w polskich i zagranicznych archiwach.

Oprócz dużego podarunku od zagranicznego Dobrodzieja, o którym wspominamy na stronie głównej (12 ostatnich brakujących roczników załozieckich 1816-1828), inny Dobrodziej, nasz Czytelnik z Niemiec, skopiował nam z mikrofilmów wszystkie brakujące strony olejowskie z przedziału 1816-1849. Ostatnim już prezentem były 4 strony zgonów z Załoziec, które AGAD pomyłkowo nie umieścił na swoich stronach internetowych. Udało się ten błąd wyłapać przy sporządzaniu kwerendy - i strony rzeczywiście były na oryginalnym mikrofilmie. Wykupiła je dla nas jedna z Dobrodziejek projektu "Milno na Podolu".

Na pamiątkę zamieszczamy poniżej podliczenie archiwaliów znajdujących się w połączonych zasobach projektów Olejów i Milno. Osób jest nieco mniej, bo czasami księża dublowali te same zapisy (np. przy miasteczku Załoźce wyłapaliśmy 6 takich zdublowanych chrztów).





Jak możecie tu zauważyć, ilość materiału jest olbrzymia. Jedynie księgi olejowskie są w większości opracowane i umieszczone na stronie. W przypadku ksiąg załozieckich nie ma na nawet jednej trzeciej. Więc jeszcze mnóstwo pracy przed nami. Warto także dodać, że dostępne na stronie materiały były opracowywane w częściach, przez kilka lat. A tu nagle, w 2013 roku, przybyło nam więcej materiałów niż przez wszystkie poprzednie lata istnienia naszego projektu. Mamy także inne rzeczy, o których nie mogę się tu rozwodzić. Uważni Czytelnicy pewnie dostrzegli, że w przypadku Olejowa, Bzowicy czy Hukałowiec jakość naszych odpowiedzi na zapytania o przodków na forum znacznie się poprawiła B).

Niestety, opracowanie tego wszystkiego wymaga mnóstwa czasu. I przy okazji trochę "kuleje" nam strona. Trudno dodawać nowe materiały. Piszącemu te słowa cały wolny czas, który mogę poświęcić dla projektu kresowego, zajmują obecnie księgi kościelne. A strona musi żyć - nie wszystkich Czytelników interesują księgi z Załoziec. Chcieliby także coś poczytać o Olejowie i innych wioskach. W naszej "wirtualnej szufladzie" mamy sporo ciekawych materiałów.

Stąd bolesna decyzja - z ksiąg załozieckich na razie opracujemy i opublikujemy tylko indeksy nazwisk. Nie tylko Załoźce, ale także inne miejscowości - np. Obarzańce, Seretec i inne. Dokładne wypisy zaczniemy dopiero późną jesienią i zimą. Dla Czytelników nawet te "okrojone" materiały będą bardzo użyteczne. Przodków z materiałów AGAD (1867-1900) będą mogli sami poszukać na stronach AGAD-owskich, znając od nas rok chrztu, ślubu, czy zgonu. A na życzenie (zapytanie na forum) chętnie umieścimy dokładne wypisy dla wybranych przodków. Z tym że prosimy o cierpliwość. Ja teraz większość czasu jestem poza internetem, w moim drugim domu (jak to Kazimierz nazywa, na "ranczo" :)).

Remigiusz Paduch, administrator.