Nowa pocztówka z Olejowa
Dodane przez Remek dnia Lutego 26 2013 07:41:14
 Doszło nam na stronie trochę ciekawych materiałów.

Przede wszystkim - nowa pocztówka z Olejowa, zdobyta przez Kazimierza. Już siódma w zasobach naszej strony. I dla nas wielki rarytas - bo przedstawia olejowski pałac hrabiów Wodzickich. Do sierpnia 2012 nie mieliśmy ani jednego widoku tego budynku. A teraz już mamy dwa. Nowa pocztówka przedstawia pałac od innej strony - od tarasu. Poprzednia (pozyskana w sierpniu) przedstawiała frontową ścianę pałacu, wraz z głównym wejściem. Czyli obie nawzajem się uzupełniają. Teraz marzyłaby się jakaś komputerowa wizualizacja tego budynku. Niestety, sami nie potrafimy tego zrobić. Ale pomarzyć można... Chyba, że ktoś z Czytelników pomógłby spełnić to marzenie?

Z innych nowości - doszło nam aż 16 nowych zdjęć dawnych stempli. Dawno juz takiej ilości naraz nie było. W tym niektóre bardzo rzadkie. Nieznane dotąd wzory pieczęci parafii rzymskokatolickiej w Olejowie. Po raz piewszy pieczęcie olejowskiej parafii greckokatolickiej. Najpiękniejsze z nich to Święty Michał na stemplu parafii łacińskiej z 1907 r. i Święty Mikołaj na stemplu parafii greckokatolickiej z 1934 r. Piękna robota dawnych grawerów. Są to obecnie jedne z najpiękniejszych wzorów stempli w zasobach naszej strony. Czytelników zachęcamy do obejrzenia.

Olejów na starych pocztówkach
Czar starych pieczęci - część 1
Czar starych pieczęci - część 2

Oprócz tego dodany nowy artykuł od Panów Bieleckich z Siemyśla. Spis rodzin z Białokiernicy i Olejowa, które po wojnie osiedliły się w powiecie kołobrzeskim. Materiałów o czasach powojennych mamy bardzo mało. Wielkie podziękowania dla Autorów.

Rodziny z Białokiernicy i Olejowa w powiecie Kołobrzeg 1945


Rozszerzona zawartość newsa