Nazwisko Radom - drzewa genealogiczne
Dodane przez Remek dnia Sierpnia 14 2011 16:23:47

GAŁĘZIE RODU RADOMÓW
ODNALEZIONE W XIX-WIECZNYCH KSIĘGACH KOŚCIELNYCH




Linia 1. Potomkowie Kacpra Radoma i Justyny z domu Wojtków / Wojciechów.


(kliknij, żeby powiększyć)


Najstarszy znany przodek, Kacper Radom, urodził się około 1780 roku.
W naszych kopiach starych ksiąg osoby z tej linii Radomów występują pod numerami domu 65, 122, 125 i 158 w Olejowie oraz nr 5 w Białokiernicy.

Prawdopodobnie (na co wskazuje ten sam numer domu 65) byli blisko spokrewnieni z linią nr 2 rodu Radomów, potomkami Jana Radoma i Zofii z domu Dołhy.




Linia 2. Potomkowie Jana Radoma i Zofii z domu Dołhy.


(kliknij, żeby powiększyć)


Odliczając po minimum 18 lat na pokolenie, najstarszy znany przodek, Jan Radom, urodził się przed 1790 rokiem.
W naszych kopiach starych ksiąg osoby z tej linii Radomów występują pod numerami domu 24 i 65 w Olejowie.

Prawdopodobnie (na co wskazuje ten sam numer domu 65) byli blisko spokrewnieni z linią nr 1 rodu Radomów, potomkami Kacpra Radoma i Justyny z domu Wojtków / Wojciechów.




Linia 3. Potomkowie Wojciecha Radoma i Marii z domu Dołhań.


(kliknij, żeby powiększyć)


Odliczając po minimum 18 lat na pokolenie, najstarszy znany przodek, Wojciech Radom, urodził się przed 1789 rokiem.
W naszych kopiach starych ksiąg osoby z tej linii Radomów występują pod numerem domu 81 w Olejowie.

Uwaga: W materiałach są pewne niejasności. Przy osobie nr 4 - Marii Radom, która wyszła za Tomasza Sikorskiego, nie podano nazwiska panieńskiego matki (jedynie imię Maria). Przy osobie nr 5 - Zofii Radom, która wyszła za Józefa Sokołowskiego - w dwóch przypadkach nie podano nazwiska panieńskiego matki, a w jednym zapisano ją jako Maria z domu Burij. Być może to błąd w księgach, a być może Wojciech Radom miał później drugą żonę - Marię z domu Burij (jeśli np. Maria z domu Dołhań zmarła). Z powodu tych niejasności osoby nr 4 i nr 5 są dołączone linią przerywaną.

Pod tym samym numerem domu 81 mieszkała też rodzina Józefa Radoma (ur. 1794, zm. 1856), żonatego z Eufemią (Chemą) z domu Procyk.

(kliknij, żeby powiększyć)


Niestety, w księgach brak wiadomości o jego rodzicach. Prawdopodobnie również należał do linii nr 3 rodu Radomów - być może jako najstarszy potomek Wojciecha, żonatego z Marią z domu Dołhań? Lub jego młodszy brat?




Linia 4. Potomkowie Jana Radoma i Zofii (nazwisko panieńskie nieznane).


(kliknij, żeby powiększyć)


Odliczając po minimum 18 lat na pokolenie, najstarszy znany przodek, Jan Radom, urodził się przed 1780 rokiem.
W naszych kopiach starych ksiąg osoby z tej linii Radomów występują pod numerami domu 16 i 140 w Olejowie.

Pod tym samym numerem domu 16 mieszkał Jan Radom, żonaty z Rozalią z domu Trembulak (urodzony przed 1849). Jego córka Katarzyna (ur. 1867) w roku 1886 wyszła za Wojciecha Podwójnego. Jan Radom był na pewno blisko spokrewniony z linią nr 4 rodu Radomów, skoro mieszkał z nimi pod jednym dachem.




Linia 5. Potomkowie Wojciecha Radoma i Ewy (nazwisko panieńskie nieznane).


(kliknij, żeby powiększyć)


Odliczając po minimum 18 lat na pokolenie, najstarszy znany przodek, Wojciech Radom, urodził się przed 1798 rokiem.
W naszych kopiach starych ksiąg osoby z tej linii Radomów występują pod numerami domu 116 oraz (pojedyncze zapisy, być może błąd) 67 i 151 w Olejowie.

Pod tym samem numerem domu 116 mieszkał Franciszek Radom (ur. ok. 1852, zm. 1842), mąż Anny - nazwisko panieńskie NN. Mieszkanie pod tym samym dachem wskazuje na jego bliskie pokrewieństwo z linią nr 5 rodu Radomów.




Linia 6. Potomkowie Józefa Radoma i Kseni z domu Oryszków(?).


(kliknij, żeby powiększyć)


Odliczając po minimum 18 lat na pokolenie, najstarszy znany przodek, Józef Radom, urodził się przed 1792 rokiem.
W naszych kopiach starych ksiąg osoby z tej linii Radomów występują pod numerem domu 12 w Olejowie.

Uwaga: W materiałach są pewne niejasności. Linią przerywaną zaznaczyliśmy Ignacego Radoma, urodzonego w roku 1846. Według księgi chrztów jego ojcem był Tomasz Radom z domu nr 12, lecz inne nazwisko panieńskie matki - Ksenia z domu nie Ilków, a Bartków. Być może to jakiś błąd w księgach?

Pod tym samym numerem domu 12 mieszkała też rodzina Jana Radoma (ur. przed 1847), żonatego z Marią z domu Porochońkiw / Porochońków.

(kliknij, żeby powiększyć)


Niestety, w księgach brak wiadomości o jego rodzicach. Prawdopodobnie również należał do linii nr 6 rodu Radomów.

Pod numerem domu 69 (a potem 121) mieszkała też rodzina Józefa Radoma, żonatego z Magdaleną z domu Ilków. Miał on dwóch synów: Andrzeja (ur. 1819) i Bartłomieja (ur. 1823). Ten sam numer domu 69 wskazuje na bliskie pokrewieństwo z linią nr 6 rodu Radomów.




Linia 7. Potomkowie Ignacego Radoma i Katarzyny, nieznane nazwisko panieńskie (Ptasznik, Mrozickiej, Czernickiej lub Cześniki).


(kliknij, żeby powiększyć)


Odliczając po minimum 18 lat na pokolenie, najstarszy znany przodek, Ignacy Radom, urodził się przed 1801 rokiem.
W naszych kopiach starych ksiąg osoby z tej linii Radomów występują pod numerami domu 20, 64, 24 i 69 w Olejowie (przy czym dwa ostatnie numery mogą być błędne). Numer 69 mógłby wskazywać na bliskie pokrewieństwo z linią nr 6 rodu Radomów - potomkami Józefa Radoma i Kseni z domu Oryszków(?). Nie mamy jednak pewności, czy to nie błąd w księgach (np. źle przepisany w kopii dla kurii numer domu 64).

Uwaga: W materiałach dla tej gałęzi Radomów są duże niejasności. Przy każdym dziecku Ignacego inne nazwisko panieńskie matki (!). Sądzimy jednak, że chodzi o jedną i tą samą osobę. Ale ponieważ nie ma 100% pewności, na wykresie używamy linii przerywanej.




Linia 8. Potomkowie Józefa Radoma i Marianny z domu Muzyka (jej nazwisko panieńskie zapisywano także jako Muzyk i Kudik).


(kliknij, żeby powiększyć)


Odliczając po minimum 18 lat na pokolenie, najstarszy znany przodek, Józef Radom, urodził się przed 1792 rokiem.
W naszych kopiach starych ksiąg osoby z tej linii Radomów występują pod numerem domu 68 w Olejowie.




Linia 9 (bzowicka). Potomkowie Antoniego Radoma i Ewy z domu Bereza.


(kliknij, żeby powiększyć)


Odliczając po minimum 18 lat na pokolenie, najstarszy znany przodek, Antoni Radom, urodził się przed 1808 rokiem.
W naszych kopiach starych ksiąg osoby z tej linii Radomów występują pod numerem domu 5, 18, 32, 87 w Bzowicy.




Oprócz tego wiemy jeszcze o pięciu innych parach Radomów, których na razie nie możemy powiązać z wymienionymi gałęziami rodu. Ponieważ to zbyt mało danych, nie przedstawiamy już ich w postaci drzewek. Daty urodzenia orientacyjne, odliczając minimum 18 lat na pokolenie.

W Olejowie:
1) pod numerem domu 72 - Radom Franciszek, żonaty z Eufrozyną z domu Kuśnierz (urodzony przed 1807).
2) pod tym samym numerem domu 72 (zapewne blisko spokrewniony z j.w.) - Radom Wincenty, żonaty z Marią z Domu Dołhań (urodzony przed 1799).
3) pod numerem domu 91 - Radom Andrzej, żonaty z Heleną (zwaną też Julianną) z domu Diaków (urodzony przed 1813). Miał dwóch synów - Marka (ur. ok. 1831, zm. 1840) i Jana (ur. 1836).
4) numer domu nieznany - Radom Marcin, żonaty z Barbarą z domu Gac (urodzony przed 1838).

W Bzowicy:
5) pod numerem domu 21 - Radom Jędrzej (lub Jan), żonaty z Magdaleną z domu Bezpalko. Jego córka Maria wyszła za Dymitra Radoma z linii nr 9 Radomów, nie mogli więc być blisko spokrewnieni (Kościół nie udzieliłby zgody na ślub ).



UWAGI


Niniejszy artykuł jest praktycznym wykorzystaniem materiałów, które już mamy na stronie, w postaci wypisów ze starych ksiąg kościelnych. Nie planujemy więc go rozszerzać na młodsze pokolenia. To już zadanie dla naszych Czytelników.

Dane z artykułów "Nazwisko Radom cz.1 - imiona od Agafia do Kunegunda" i "Nazwisko Radom cz.2 - imiona od Łukasz do Zofia" zostały posortowane. Końcowy efekt widzicie na powyższych wykresach. Udało się w ten sposób podzielić wszystkich Radomów na dziewięć gałęzi.

Tyle danych mamy. I na tym na razie koniec. Zbyt mało już informacji, żeby te gałęzie jakoś połączyć ze sobą. Być może w przyszłości, jeżeli trafią się kolejne materiały, będzie to możliwe. Jeśli, dzięki naszym Dobrodziejom, otrzymamy następne kopie stron ze starych ksiąg kościelnych, te drzewka zostaną uzupełnione.

Administratorzy projektu "Olejów na Podolu".