Okolice Olejowa 2009 cz.1
Dodane przez Remek dnia Lutego 08 2015 06:55:16
Wycieczka do Olejowa - sierpień 2009.


Drodzy Czytelnicy, prosimy o wyrozumiałość. Te filmy były kręcone "na gorąco", do oglądania dla mnie (Remigiusza Paducha) i jeszcze paru osób, które nie mogły pojechać do Olejowa. Poprosiłem Kolegów o trochę zdjęć wioski. A dostałem znacznie więcej - bo także ruchome filmy, i to widokami z różnych miejsc, nie tylko Olejowa. Te ujęcia dały okazję przespacerowania się po krętych olejowskich "ulicach", a raczej gruntowych drogach, biegnących niekiedy górami i dolinami. Na wielu ujęciach są piękne komentarze Eugeniusza,

Filmy nie były dotąd prezentowane publicznie, poza krótkim ujęciem z olejowskimi gęsiami. Powodem była - mówiąc szczerze - ich jakość techniczna. Cytując jednego z Kolegów: "Nie zastanawialiśmy się nad scenariuszami, ujęciami, cieniami, wygłuszeniami, to był czysty "spontan", ad hoc. Nawet zawieszenie hydro-pneumatyczne w samochodzie nie poradzi olejowskim ulicom, takie nierówne!!!". Parę razy rozmawialiśmy o tym, że przydałoby się kiedyś nakręcić to wszystko jeszcze raz. Lepszymi kamerami, może z użyciem statywu. Ale minęło już ponad pięć lat, a my wciąż nie mamy tych lepszych filmów. Ani w ogóle żadnych nowych filmów z Olejowa.

Mamy nadzieję, że będzie jeszcze kiedyś okazja do obejrzenia na naszej stronie lepszych nagrań z Olejowa i okolic. A na razie zapraszamy do obejrzenia filmów z sierpnia 2009 roku. Przepraszamy Czytelników za ewentualne niedogodności. Jakość techniczna może nie najlepsza, ale na ekranie piękne widoki okolic Olejowa w zieleni. Życzymy miłego oglądania!

Bzowica

Białokiernica

Halczyna Dolina

Droga do Łopuszan


Uwaga: żeby zobaczyć jakiś film na pełnym ekranie, należy wciskać pierwszy przycisk od prawej na samym dole okienka odtwarzacza.