dnd, d&d dungeons and dragons
 
Olejów na Podolu
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona główna ˇ Artykuły ˇ Galeria zdjęć ˇ Forum strony Olejów ˇ Szukaj na stronie Olejów ˇ Multimedia
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Strona główna
  Strona główna
  Mapa serwisu

Olejów na Podolu
  Artykuły wg kategorii
  Wszystkie artykuły
  Galeria zdjęć
  Pokaz slajdów
  Panoramy Olejowa 1
  Panoramy Olejowa 2
  Panoramy inne
  Stare mapy
  Stare pocztówki Olejów
  Stare pocztówki Załoźce
  Stare pocztówki inne
  Stare stemple 1
  Stare stemple 2
  Multimedia
  Słownik gwary kresowej
  Uzupełnienia do słownika
  Praktyczne porady1
  Praktyczne porady2
  Archiwum newsów
  English
  Français

Spisy mieszkańców
  Olejów
  Trościaniec Wielki
  Bzowica
  Białokiernica
  Ratyszcze
  Reniów
  Ze starych ksiąg

Literatura
  Książki papierowe
  Książki z internetu
  Czasopisma z internetu

Szukaj
  Szukaj na stronie Olejów

Forum
  Forum strony Olejów

Linki
  Strony o Kresach
  Inne przydatne miejsca
  Biblioteki cyfrowe
  Varia
  Nowe odkrycia z internetu

Poszukujemy
  Książki

Kontakt
  Kontakt z autorami strony

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Olejów na Podolu
Aktualnie na stronie:
Artykułów:1280
Zdjęć w galerii:1707

Artykuły z naszej strony
były czytane
3412453 razy!
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

Załoźce
w starych księgach adresowych i skorowidzach.

część 2

Informacje o Załoźcach przepisane z książek adresowych ogólnopolskich dla przemysłu, handlu, rzemiosł i rolnictwa z lat 1926 - 1930.



1926-1930

[źródła: Księga adresowa Polski (wraz z W. M. Gdańskiem) dla handlu, przemysłu, rzemiosł i rolnictwa 1926/27. Warszawa 1926.
Księga adresowa Polski (wraz z W. M. Gdańskiem) dla handlu, przemysłu, rzemiosł i rolnictwa 1928. Warszawa 1928.
Księga adresowa Polski (wraz z W. M. Gdańskiem) dla handlu, przemysłu, rzemiosł i rolnictwa 1930. Warszawa 1930.
Wydawca: Towarzystwo Reklamy Międzynarodowej sp. z o.o.]


Załoźce. Miasto, powiat Zborów, sąd powiatowy Podkamień, sąd okręgowy Złoczów, 4773 mieszkańców.
Kolej w odległym o 24 km Zborowie, linja kolejowa Krasne-Tarnopol, [w 1930 dopisano: linja autobusowa Tarnopol-Załoźce]. Poczta, telegraf i telefon Załoźce. Urząd miejski. 1 parafia rzymskokatolicka, 2 grekokatolickie, 1 synagoga.
Stowarzyszenie kupców, stowarzyszenie rękodzielników i przemysłowców/
Targi: co poniedziałek.
Cegielnie, gorzelnia i młyny [w 1926 wymieniano jeszcze fabrykę wódek i likierów]

Burmistrz:
Franc. Baczyński (1926-28)
Józef Szawłowski (1930)

Straż ogniowa ochotnicza Komendant:
Stan. Jankowski (1926, 1930)
Wład. Dubiański (1928)

Lekarze:
Buchsbaum Juda dr. (1930)
Horn J. dr. (1928-30)
Rager Izyd. dr. (1926-28)
Schorr Otto dr. (1926-30)

Lekarze dentyści:
Schorr Otto dr. (1930)

Adwokaci:
Brendel M. dr. (1930)
Askenaze dr. (1930)
Dozorski dr. (1930)
Sałamacha dr. (1930)

Notarjusze:
Lewicki Jerzy (zast.) (1930)

Właściciele ziemscy:
Cieński Tadeusz (Brodek 176, Turczynek 214) (1926)
Cieńska Jad. (Brodek 176, Turczynek 214) (1928-30)

Akuszerki:
Berger R. (1926-30)
Bürger N. (1926-30)
Kotowicz Z. (1928-30)

Apteki:
Baczyński F. (1926-30)

Bednarze:
Bożkiewicz A. (1926-30)
Góral A. (1926-30)
Góral J. (1928-30)
Góral M. (1926-28)
Morozowski J. (1926-30)
Prus J. (1926-30)
Sąsiadek A. (1926-30)

Blacharze:
Halpern U. (1926-30)
Eisenbruch (1930)
Lippman M. (1930)
Lippman S. (1926-28)

Bławaty:
Billig R. (1928-30)
Braun M. (1928-30)
Charap S. (1928-30)
Diamand L. (1926-30)
Dub M. (1928-30)
Friedman M. (1928-30)
Glass H. (1926-30)
Halpern L. (1928-30)
Heliczer J. (1928-30)
Heuman B. (1928-30)
Hoch H. (1928-30)
Hoch J. (1926-30)
Lewinter M. (1926-30)
Ostrower R. (1928-30)
Ptanik L. (1928-30)
Rechtschaffen D. (1926-30)
Rechtschaffen H. (1928)
Rettig M. (1928-30)
Schlucker W. (1928-30)
Tenenbaum (1926-28)
Weissman B. (1928)

Bydło - handel:
Dubowy K. (1926-30)
Dubowy N. (1926-30)

Cegielnie:
Blumenstein M. (1930)
Bürger J. (1926, 1930)
Bürger M. (1928)
Sklepkowicz W. (1926)
Szawłowski M. (1928-30)
Tenenbaum (1926-28)

Cieśle:
Balicki J. (1928-30)
Chymczuk J. (1926-30)
Maliszewski F. (1926-30)
Wolaniuk M. (1926-28)

Drzewo:
Bürger J. (1930)
Bürger M. (1928)
Charap H. (1926-30)
Rechtschafen D. (1926)
Rechtschafen S. (1928-30
Schrager A. (1926-30)
Tenenbaum L. i Ska (1926-30)

Felczerzy:
Bürger J. (1926-30)

Fotograficzne zakłady:
Haliczer M. (1926-30)

Fryzjerzy:
Friedman W. (1926-30)
Jarczower P. (1926-30)

Galanterja:
Ronisch P. (1928)

Gorzelnie:
Cieński Tadeusz (1926)
Cieńska J. (1928-30)

Jaja:
Margules A. (1928)

Kasy pożyczkowo-oszczędnościowe:
Kasa Stefczyka (1926-30)

Kaszarnie:
Halpern M. (1928-30)
Matwijkow J. (1928-30)

Kołodzieje:
Aldykiewicz T. (1926-30)
Horochowski R. (1926-30)
Nitefor I. (1926-30)

Kominiarze:
Kostka J. (1926-30)

Konie - handel:
Auerbach A. (1930)
Auerbach Sz. (1926-28)
Friedman M. (1926-30)
Heliczer S. (1928-30)
Moskowicz H. (1928)
Moszkowicz M. (1930)

Kooperatywy:
"Jednist" (1928-30)
Konsum Przemysłowców, Kupców i Rzemieślników, Sp. z o.o. (1926-30)
"Kółko Rolnicze" (1928-30)
"Narodni Dim", Sp. z o. o. (1926-30)
"Sojusz" (1928-30)
"Zgoda" (1928-30)

Kowale:
Dubjański W. (1926-30)
Frebulak F. (1926-30)
Kłodziński T. (1926-30)
Pastawski Sz. (1926)
Piotrowski J. (1926)
Puhacz J. (1926-30)

Krawcy:
Burawa J. (1926)
Czerski A. (1928-30)
Kapf A. (1926) /Kopf ?/
Kopf A. (1928-30)
Makar G. (1926-30)
Wolaniuk K. (1926-30)
Zurkiel I. (1926-28) /Zwikiel ?/
Zwikiel I. (1930)

Kuśnierze:
Karp J. (1926-30)
Krępowicz O. (1926-30)
Wujków D. (1926-30)
Wujków J. (1926-30)

Malarze:
Haliczer M. (1926-30)

Maszyny do szycia:
Tykes Eljasz (1930)

Mleczarskie zakłady:
Spółka Mleczarska (1930)

Młyny:
"Maria", wł. Cieński Tad. (turb.) (1926)
"Maria", wł. Cieńska J. (turb.) (1928-30)
Pfefer Ch. (1928)

Murarze:
Góral A. (1930)
Chomicki J. (1928-30)
Chomicki W. (1926-30)
Myszka F. (1926-30)
Sierrant Sz. (1926-30)

Nabiał:
Brauner M. (1930)
Kubrick J. (1930)
Lautzker J. (1930)
Margules A. (1930)
Wachman A. (1930)

Nierogacizna - handel:
Bosakowski P. (1926-30)
Fedorowicz W. (1928-30)
Stójkiewicz I. (1928-30)

Obuwie:
Burg O. (1926)

Piekarnie:
Kellerman i Scher S. (1926)
Parobek K. (1926-30)
Scher S. (1928-30)

Piśmienne materiały:
Rechtschaffer I. (1926-30)

Piwiarnie:
Kwaśnicki J. (1930)
Mentus St. (1930)

Piwo:
Schmorak L. (1930)

Restauracje:
Glass S. (1926-30)

Rolnicze narzędzia:
Binder F. (1926)
Friedman (1926)
Friedman O. (1928-30)

Różne towary:
Akselrad G. (1928-30)
Akselrad H. (1928-30)
Auerbach Ch. (1928-30)
Bobryker B. (1928-30)
Brum L. (1928-30)
Burg O. (1928-30)
Derech M. (1928-
Diamand R. (1928)
Dubowy S. (1928-30)
Einhorn D. (1928-30)
Gruber Ch. (1928-30)
Haliczer Ch. (1928-30)
Haliczer I. (1928-30)
Heller M. (1928-30)
Hirschhorn K. (1928-30)
Hirschhorn T. (1928-30)
Hubner M. (1928-30)
Jaffe S. (1928-30)
Katz M. (1928-30)
Kółko Rolnicze, Sp. z o. o. (1926)
Landner J. (1930)
Lewinter G. (1928-30)
Lipman R. (1928)
Łotocki M. (1928)
Matwijkow E. (1926-30)
Mrozowski J. (1930)
Schapiro A. (1926)
Schimel A. (1926) /Schimmel ?/
Schimmel A. (1928-30)
Schmied G. (1930)
Schwardfinger A. (1928-30)
Schwerdfinger A. (1926) /Schwardfinger ?/
Silberg Ch. (1930)

Wasserman F. (1928-30)
Willner J. (1928-30)
Wolfzahn W. (1926-30)
Wunsch A. (1928-30)

Rybołówstwo:
Cieńska J. (1928-30)
Vogelfänger E. i Ska (1926)
Wojciechowski J. (1930)

Rzeźnictwo / Rzeźnicy:
Bogner F. (1930)
Bosakowski P. (1926)
Braun M. (1930)
Braun P. (1930)
Drewnicka E. (1926-30)
Federowicz N. (1926)
Federowicz W. (1928-30)
Goldenberg L. (1928-30)
Hahn J. (1926)
Kopf A. (1926)
Kopf A. B. (1930)
Kowalski M. (1928-30)
Kwaśnicki K. (1926-30)
Kwaśnicki S. (1926-30)
Stójkiewicz M. (1926-30)
Topornicki W. (1928-30)

Siodlarze i rymarze:
Matwijków M. (1926-30)

Skóry:
Halpern A. (1928-30)
Helpern A. (1926) /Halpern ?/
Hoch M. (1928-30)
Lewinter D. (1928-30)
Lewinter Maj. (1926-30)
Lewinter Mar. (1926-30)
Matz I. (1928-30)
Silberg S. (1928-30)
Steinwurzel S. (1926-30)
Tomaszowicz O. (1928)
Wunsch A. (1928)

Sól:
Fiegler J. (1926-30)

Stolarze:
Janikowski A. (1926-30)
Kwaśnicki J. (1926-30)
Mutkowski J. (1926-30)
Schor Ch. (1926-30)
Schor N. (1926-30)

Szewcy:
Federowicz M. (1926-30)
Jankowski A. (1926)
Jankowski F. (1926-30)
Jurczenko J. (1926-30)
Łurnikowski S. (1926-30)
Silberg M. (1926-30)
Stójkiewicz A. (1926-28)

Ślusarze:
Makar J. (1926-30)
Skorobohaty T. (1926)

Tytoniowe wyroby:
Auerbach S. (1930)
Bosakowski F. (1928-30)
Bosakowski St. (1928-30)
Fiegler (1926-28)
Hetman W. (1930)
Makar Z. (1928-30)
Mrozowski J. (1928-30)
Pytlar K. (1928)
Saczyńska F. (1930)
Soczyński A. (1928)
Szawłowski M. (1928)
Wilner M. (1930)

Tytoniowe wyroby - hurt:
Fieglar J. (1930)

Ubezpieczeniowe agentury:
Baczyński F. "Krakowskie Towarzystwo Ubezpieczeń" (1926-30)

Wódki i likiery:
Bilker A. (1926)

Wyszynk trunków:
Bilker A. (1928-30)
Heliczer B. (1926-30)
Schimel Ch. (1926-30)
Wydra (1926-30)

Zboże:
Auerbach H. (1928-30)
Bilkier Ch. (1928-30)
Billken Ch. (1926) /Bilkier ?/
Bobryker J. (1926-30)
Bobryker S. (1928-30)
Bobryker Sch. (1926)
Buchsbaum J. (1930)
Distenfeld J. (1926-30)
Dubowy Ch. i S. (1930)
Einkorn J. (1928-30)
Feigenbaum N. (1928-30)
Heliczer A. (1926)
Schapira O. (1928-30)
Steiger S. (1928-30)
Wachman A. (1928-30)
Zamojra M. (1928-30)

Zegarmistrze:
Rozenberg M. (1926-30)

Żelazo:
Adler M. (1926-30)
Amarant S. (1928-30)
Freifeld S. (1928-30)
Haliczer A. (1928-30)
Schapira A. (1928-30)
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Komentarze
Brak komentarzy.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © Kazimierz Dajczak & Remigiusz Paduch; 2007-2019