Załoźce w czasach c.k. Austrii
Dodane przez Remek dnia Kwiecień 27 2009 15:04:03
 Najnowszy blok tematyczny poświęcamy miasteczku Załoźce za czasów austriackich. Nauczyciele, władze miasta, sędziowie i pracownicy urzędów. Czyli ówczesna elita kresowego miasteczka, zebrana z c.k. galicyjskich schematyzmów i (w przypadku nauczycieli) także kilku innych źródeł. Nie jest to jeszcze pożegnanie ze schematyzmami, została do opracowania służba zdrowia (lekarze, apteki, akuszerki) i schematyzmy duchowieństwa - czyli kilka nazwisk i danych do uzupełnienia już istniejących artykułów.

Wracamy również do starej, dobrej praktyki informowania newsem na stronie głównej, o większych wrzutach materiału. Trochę to przez ostatnie dwa miesiące zaniedbaliśmy, choć nowe materiały pojawiały się regularnie i było je widać w panelu "Ostatnio dodane artykuły".

Dziękujemy Pani Agnieszce Bat za plan zagród wioski Ratyszcze, sporządzony według wskazówek Jej Babci, Pani Anny Milewicz z domu Baran, urodzonej w Ratyszczu. Obu Paniom bardzo dziękujemy.

I wielkie podziękowania dla Pana Henryka Śliwy ze Stargardu, za spisanie kilku domowych sposobów leczenia chorób. Prosimy Autora o następne odcinki.

Z innych nowości - w naszym menu po lewej stronie pojawił się spis książek poszukiwanych. Prosimy o zapoznanie się z nim, może ktoś mógłby pomóc w zdobyciu tych pozycji?Uzupełnieniem artykułów o Załoźcach niech będą dwa unikalne albumy fotograficzne publikowane na naszej stronie:

Pierwszy pt. Załoźce, drugi Szkoła w Załoźcach

Zdjęcia pochodzą z pamiątek rodzinnych załozieckich rodów Czechowskich i Spittalów. Serdecznie zapraszamy do oglądania i komentowania.


Rozszerzona zawartość newsa