Księgi grecko-katolickie z Hukałowiec
Dodane przez Remek dnia Październik 07 2015 00:46:06

Dodaliśmy na stronie indeksy nazwisk z 305 chrztów, 60 ślubów i 243 pogrzebów mieszkańców Hukałowiec wyznania grecko-katolickiego z lat 1836-1864. Cerkiew hukałowiecka była wówczas filią parafii grecko-katolickiej w Perepelnikach.

Kopie tych stron otrzymaliśmy od jednego z naszych Czytelników, pochodzącego z Hukałowieckiej rodziny, któremu w tym miejscu gorąco dziękujemy.

W zasobach naszej strony, a także na podstronie genealogicznej z drzewkami rodów mamy już mieszkańców Hukałowiec odnalezionych w księgach rzymsko-katolickich. Także dane grekokatolików z mieszanych małżeństw. Tu mamy sytuację podobną - i między grekokatolikami osoby wyznania łacińskiego. Oczywistość w przypadku mieszanych małżeństw, gdzie synowie przejmowali wiarę ojców, a córki wiarę matek. Księgi obu obrządków nawzajem się uzupełniają.

Mamy nadzieję, że te wypisy przydadzą się wszystkim Czytelnikom, pochodzącym z Hukałowieckich rodów. Tak jak piszącemu te słowa. Olejowski ród Juźwinów, z którego pochodziła moja prababcia, śp. Katarzyna Krzywy z domu Juźwin, wywodził się z Hukałowiec i ma także w drzewach genealogicznych kobiety z grecko-katolickich rodów.

Niektórych roczników z przedziału 1836-1864 brakowało - nie było ich w archiwum i nie wiemy, czy zachowały się do naszych czasów. Lecz wszystkie dostępne strony zostały przez nas zinwetaryzowane i udostępniamy je teraz w trzech nowych artykułach:

Hukałowce grecko-katolickie księgi urodzeń
Hukałowce grecko-katolickie księgi ślubów
Hukałowce grecko-katolickie księgi zgonów

Kończymy także opracowywać kolejne księgi grecko-katolickie - tym razem z wioski Bzowica. Niebawem opublikujemy następne indeksy nazwisk. Czytelników zainteresowanych Bzowicą zapraszamy do zaglądania.

Remigiusz Paduch
administrator

Rozszerzona zawartość newsa