Ostatnio dodane - 29 stycznia 2008
Dodane przez Remek dnia Styczeń 29 2008 13:47:52
Kontynuacja drobnych poprawek, uwzględniających nasze niedawne odkrycia. Uaktualnione / poprawione artykuły:
- Najstarsze dzieje Olejowa
- Olejowscy księża
- Negocjacje o Olejów 1762
- Dzieje Bzowicy
- Dzieje Białokiernicy
- Dwór hrabiów Wodzickich w Olejowie
- Olejów w starych gazetach
Uaktualnione linki i literatura - książki i czasopisma z Internetu.
Dodana też pozycja w menu o nazwie "Porady", w której będziemy zamieszczać odpowiedzi na często zadawane nam w listach pytania.

I jedna duża nowość. Nowa kategoria artykułów "Nasz kresowy dom". Tytuł zaczerpnęliśmy z jednej z pięknych książek Pana Antoniego Worobca, o rodzinnych stronach naszych przodków. Chcielibyśmy - dopóki jeszcze żyją świadkowie - zapisać i utrwalić ludzi żyjących tam na Podolu, ostatnich mieszkańców domów naszych przodków, w roku 1939 i/lub w czasie wojny. To nie to samo, co nasze szkice zagród. Jeśli pamiętacie, lub macie jeszcze kogo zapytać, kto mieszkał w tym Waszym "kresowym domu", napiszcie do nas.

Informacje nie muszą być dokładne, bo nie każdy dysponuje datami urodzenia. Może ktoś z Waszej rodziny to kiedyś przeczyta i uzupełni? Nie nalegamy też na dłuższe "wypracowania", bo nie wszyscy mają na to wolny czas i siły. Ważne żeby chociaż wymienić tych wszystkich ludzi z imienia i nazwiska. Żeby znowu - choć wirtualnie - zgromadzić ich w jednym miejscu, tak jak kiedyś byli sąsiadami - bliższymi lub dalszymi.

Jeśli zechcecie też upamiętnić Waszych przodków, to będzie to można zrobić na dwa sposoby. Samemu - niedługo w naszych "Poradach" będzie opis, jak to zrobić. Lub my umieścimy te dane za Was, jeśli przyślecie je nam pocztą elektroniczną. Zapraszamy.

Administratorzy strony internetowej "Olejów na Podolu".
Rozszerzona zawartość newsa