Ósma pocztówka z Olejowa!
Dodane przez Remek dnia Marzec 07 2013 10:47:47
 W poprzednim newsie pisałem Wam o nowej olejowskiej pocztówce - i oto mamy następną! Doszła nam już ósma pocztówka z Olejowa - kolejna zdobycz Kazimierza. "Olejow am Serett. Feldbäckerei." Gratulacje! Na zdjęciu są mobilne niemieckie piekarnie polowe na kołach i żołnierze rąbiący dla nich drewno na opał. Zapraszamy do obejrzenia.
Olejów na starych pocztówkach

Pozostając "w temacie" pocztówkowym. Wiemy, że są kolekcjonerzy takich pamiątek z Załoziec. Może ktoś z nich tu zagląda i zechciałby zeskanować swoje zbiory i użyczyć nam kopii? Chętnie założylibyśmy artykuł "Załoźce na starych pocztówkach". Z tym że my sami nie mamy go czym zapełnić. Z Załoziec na razie nie mamy nic. A na pewno było trochę wzorów widokówek z tego miasta, co widać np. na aukcjach internetowych. Bardzo prosimy o pomoc.

Dodane także trzy artykuły z nowych cyklów "Kronika wypadków" i "Kronika kryminalna". Będziemy w nich gromadzić różne krótkie wzmianki prasowe o wypadkach, kataklizmach pogodowych, pożarach i przestępstwach w okolicach Olejowa i Załoziec, lub z udziałem mieszkańców tychże.
Kronika wypadków cz.1
Kronika wypadków cz.2
Kronika kryminalna cz.1

Rozszerzona zawartość newsa