Plany na najbliższą przyszłość
Dodane przez Remek dnia Maj 04 2007 01:42:32
W opracowaniu: temat Załoziec, czyli opisy ze słownika geograficznego + z książki o zabytkach województwa tarnopolskiego, relacja uchodźcy z Załoziec o wkroczeniu Rosjan i ucieczce do Trościańca w sierpniu 1914, oraz Olejów w powstaniu styczniowym 1863.
Następne w kolejności: Okolice Olejowa w wojnie polsko-ukraińskiej 1918-19 i polsko-radzieckiej 1920, dzieje i wyposażenie kościoła w Olejowie, Olejów w pierwszej wojnie światowej.
I na horyzoncie kolejne kserokopie stron ze starych ksiąg kościelnych, więc może znów dojdą jakieś nazwiska 19-wiecznych Olejowian, Bzowiczan czy Białokierniczan.
Są oczywiście i dalsze plany, ale to i tak dużo bardziej odległa przyszłość, więc szkoda by je było teraz wymieniać. Chcielibyśmy wrzucać od siebie po 1-2 nowe tematy tygodniowo, na więcej raczej trudno będzie wygospodarować wolny czas, bo i potrzeba go sporo także na bieżące wyszukiwania w bibliotekach internetowych, a zwłaszcza wertowanie "od deski do deski" różnych roczników starych gazet. Ale oczywiście natychmiast opublikujemy każdy materiał nadesłany przez naszych Czytelników.
Rozszerzona zawartość newsa