Plany na rok 2012
Dodane przez Remek dnia Czerwiec 26 2012 01:24:22
 Rozstajemy się już z Trościańcem Wielkim. Ale to nie koniec prac z księgami kościelnymi w 2012 roku. W kolejce czekają jeszcze dwa zasoby.

Po pierwsze, olejowskie księgi greckokatolickie z lat 1835-1865 - pozyskane przez naszych Dobrodziejów rok temu, razem z księgami trościanieckimi. Ten zasób będzie opracowywany latem.

Po drugie, gromadzimy księgi kościelne rzymskokatolickie z mieszkańcami sześciu wiosek Reniów, Ratyszcze, Czystopady, Białogłowy, Neterpińce, Hnidawa. Część stron pozyskaliśmy z Trościańcem, obecnie dochodzą dary od Milnian. I tu prośba do Czytelników, których przodkowie pochodzili z tych sześciu miejscowości. Może znajdą się wśród Was chętni do wykupienia kopii następnych stron? Znamy numery klatek na mikrofilmach w zasobach polskich (lata 1867-1900). Można je zamawiać nie wychodząc z domu, przez formularz na stronie AGAD. Cena 1 skanu z mikrofilmu wynosi 1,50 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Część kwerend już dawno opublikowaliśmy na stronie. Obecnie ich liczba się podwoiła. Na dzień dzisiejszy mamy opracowane kwerendy 714 chrztów, 673 zgonów i 224 ślubów. I niedługo dojdą następne. Prawdopodobnie do jesieni uda się łącznie zgromadzić dla każdej wioski między 30% a 40% stron dostępnych w Polsce. A może i więcej, jeśli ktoś z Czytelników zechce się przyłączyć do projektu? Nie będziemy już tych materiałów publikować na stronie w postaci kwerend. Jesienią 2012 roku po prostu opracujemy wszystkie osoby rodami, tak jak przy Trościańcu czy Olejowie. I zostaną włączone do naszej Bazy Przodków.

Rozszerzona zawartość newsa