Nazwisko Masztalerz - drzewa genealogiczne
Dodane przez Remek dnia Listopada 23 2010 16:43:28

GAŁĘZIE RODU MASZTALERZÓW
ODNALEZIONE W XIX-WIECZNYCH KSIĘGACH KOŚCIELNYCH






Linia 1 - białokiernicka. Potomkowie Macieja Masztalerza i Anastazji (nazwisko panieńskie NN)


(kliknij, żeby powiększyć)


Najstarszy znany przodek, Maciej Masztalerz, mąż Anastazji (nazwisko panieńskie NN) urodził się około 1749 roku, a zmarł w 1819 roku. W naszych kopiach starych ksiąg on i jego potomkowie mieszkali w Białokiernicy pod numerem domu 9.




Linia 2 - olejowska. Potomkowie Kacpra Masztalerza i Marii z domu Duć (Ducz)


(kliknij, żeby powiększyć)


Najstarszy znany przodek, Kacper Masztalerz, mąż Anny z domu Duć (zapisywanej też Ducz) urodził się około 1787 roku, a zmarł w 1853 roku. Kacper był pszczelarzem dworskim / dozorcą pasieki u hrabiów Starzeńskich, podobny zawód pełnił także jego syn Michał już za hrabiów Wodzickich. W naszych kopiach starych ksiąg Kacper Masztalerz i jego potomkowie mieszkali w Olejowie, w pewnym okresie pod niewymienionym numerem domu (zapewne na terenie pasieki - w lesie), potem pod numerami domów 100 i 101 w Olejowie i numer 3 w Halczynej Dolinie.




Linia 3 - olejowska. Potomkowie Piotra Masztalerza i Marii z domu Owczarz


(kliknij, żeby powiększyć)


Odliczając po minimum 18 lat na pokolenie, najstarszy znany przodek, Piora Masztalerz, urodził się przed 1788 rokiem.
W naszych kopiach starych ksiąg osoby z tej linii Masztalerzów mieszkały w Olejowie pod numerami domów 4, 26, 127 i 235..




Oprócz tego w Moniłówce mieszkał krawiec Krzysztof Masztalerz, kawaler, urodzony około 1803, zmarły w 1861 roku. Brak jednak jakichkolwiek danych o jego pokrewieństwie z w/w białokiernickimi i olejowskimi gałęziami rodu.




UWAGI


Niniejszy artykuł jest praktycznym wykorzystaniem materiałów, które już mamy na stronie, w postaci wypisów ze starych ksiąg kościelnych. Nie planujemy więc go rozszerzać na młodsze pokolenia. To już zadanie dla naszych Czytelników.

Dane z artykułu "Nazwisko Masztalerz" zostały posortowane. Końcowy efekt widzicie na powyższych wykresach. Udało się w ten sposób podzielić wszystkich Masztalerzów na trzy gałęzie, jedną białokiernicką i dwie olejowskie. Każda z nich wywodziła się od innej pary przodków. I na tym na razie koniec. Zbyt mało już informacji, żeby te gałęzie jakoś połączyć ze sobą. Być może w przyszłości, jeśli trafią się kolejne materiały, bedzie to możliwe.