Nazwisko Drozdowski - drzewa genealogiczne
Dodane przez Remek dnia Listopada 02 2010 13:40:05

GAŁĘZIE RODU DROZDOWSKICH
ODNALEZIONE W XIX-WIECZNYCH KSIĘGACH KOŚCIELNYCH
Potomkowie Jana Drozdowskiego i Marii z domu Jakubowskiej (lub Jakubik).


(kliknij, żeby powiększyć)Odliczając po minimum 18 lat na pokolenie, najstarszy znany przodek, Jan Drozdowski, musiał urodzić się przed 1810 rokiem. Jego rodzina mieszkała w Olejowie pod numerami domów 111, 119 i 125.

Prawdopodobnie w/w protoplasta rodu, Jan Drozdowski, urodził się ok. 1790 a zmarł w 1850 r. Mamy dane o zgonie jakiegoś Jana Drozdowskiego pod należącym do Drozdowskich numerem domu 111. Inna jest tylko żona - Maria z domu Krzywy, opisana w księdze zgonów jako żyjąca żona zmarłego. Zapewne pierwsza żona - z domu Jakubowska (lub Jakubik) zmarła, a Maria z domu Krzywy była drugą żoną Jana. W księdze zgonów jest zresztą zapis o śmierci w 1844 roku jakieś Marii (nazwisko panieńskie nie podane), żony Jana Drozdowskiego. Stuprocentowej pewności, że Jan zm. 1850 i Maria zm. 1844 to te same osoby - protoplaści rodu - jednak nie ma, więc nie nanieśliśmy tych danych na drzewko linii nr 1.

Pod tym samym numerem domu 111 mieszkał Drozdowski Marcin, urodzony ok. 1797, wdowiec (dane pierwszej żony nie podane), który w roku 1797 ożenił się z Katarzyną Mrozicką.
Rodzina Józefa Drozdowskiego i Barbary z domu Dzioba


(kliknij, żeby powiększyć)Odliczając po minimum 18 lat na pokolenie, najstarszy znany przodek, Jan Drozdowski, musiał urodzić się przed 1839 rokiem. Jego rodzina mieszkała w Olejowie pod numerem domu 119. Na pewno więc byli blisko spokrewnieni z resztą Drozdowskich. Nie wiemy tylko, czy Józef Drozdowski był synem Jana, czy też Marcina. Przy jego nazwisku w zapiskach o chrztach trójki dzieci niestety nie podano żadnych danych o rodzicach. Z powodu tych właśnie niejasności tą rodzinę zamieszczamy osobno.
UWAGI


Niniejszy artykuł jest praktycznym wykorzystaniem materiałów, które już mamy na stronie, w postaci wypisów ze starych ksiąg kościelnych. Nie planujemy więc go rozszerzać na młodsze pokolenia. To już zadanie dla naszych Czytelników.

Dane z artykułu "Nazwisko Drozdowski" zostały posortowane. Końcowy efekt widzicie na powyższych wykresach.