Szkic zagród Białokiernicy
Dodane przez Remek dnia Kwiecień 28 2007 14:47:08

BIAŁOKIERNICA
spis zagród wg stanu z 1939/1944 r.

Plan sporządzony na bazie mapy topograficznej z 1939 r. z opisami ze wspomnień dawnej mieszkanki Białokiernicy pani Stanisławy Bieleckiej z domu Drozda c. Michała.

Obróbka komputerowa: Remigiusz Paduch. Wersja nr 1 z listopada 2008 r.

SZKIC ZAGRÓD
Szkic zagród Białokiernicy 1939-1943
(plik 417 kB, 2306 x 1592
kliknij żeby obejrzeć)

Alfabetyczny spis mieszkańców zamieszczamy oddzielnie, tu jest link


A) Początek od Białygłów - lewa strona po drogę do Bzowicy - kolor niebieski

1

 

Cieśla Józef

2

 

Cieśla Paweł

3

 

Kusiakiewicz Józef

4

 

Żmudź Piotr

5

 

Dajczak Szymon

6

 

Szychta Franciszek

7

 

Daniłów Zofia

8

 

Bil Wojciech

9

 

Leżak Michał - Leżak Katarzyna

10

 

Kusiakiewicz Piotr

11

 

Taras Wasyl

12

 

Hładuń

13

 

Półtorak Jan

14

 

Druczek Grzegorz

15

 

Kowal Jan

16

 

Siwak Jan

17

 

Glas Franciszek

18

 

Polak Szmiłka

19

 

Daszkiewicz Antoni

20

 

Kaczan Michał

21

 

Kusiakiewicz Piotr

22

 

Sokołowski Józef - Kowal Wasyl

23

 

Hetman Jan

24

 

Kusiakiewicz Wawrzyniec

25

 

Leżak Michał

26

 

Zarwański Piotr - "Petko"

27

 

Leżak Maria

28

 

Kusiakiewicz Antoni

29

 

Radomski Antoni

30

 

Budnik Semko

31

 

Radomski Mikołaj

32

 

Żmudź Jan i Radomski Michał

33

 

Palamar Wasyl

34

 

Drozda Michał

35

 

Krzyżanowski Michał i Hajduk Franciszek

36

 

Krzyźanowski Franciszek i Krzyżanowski Jan

B) Od Białygłów - prawa strona - kolor zielony

1

 

Żmudź Michał

2

 

Stochliński Jan

3

 

Półtorak Władysław

4

 

Jancyszyn Antoni

5

 

Dżura Michał

6

 

Dżura Paweł

7

 

Kłos Bronisław

8

 

Wodecki Jan

9

 

Żmudź Józef

10

 

Daszkiewicz Jan

11

 

Daszkiewicz Ołena

12

 

Olejnik Jan

13

 

Olejnik Józef

14

 

Gruntowski Jan

15

 

Druczek Jan

16

 

Bielecki Piotr

17

 

Nogas Jan

18

 

Kril Mykieta

19

 

Krzyżanowski Wojciech

20

 

Druczek Maksym

21

 

Wodecki Franciszek

22

 

Nakoneczny Mikołaj

23

 

Wodecki Józef

24

 

Zarwański Piotr

25

 

Zarwański Józef

26

 

Kaczan Wasyl

27

 

Cerkiew greckokatolicka

28

 

Szkoła

29

 

Łucyk Piotr

30

 

Hajduk Piotr

31

 

Kutyński Michał

32

 

Niedźwiecki Tomasz

33

 

Jasiński

34

 

Kuźnia - Masztalerz

35

 

Ochman Stanisław

36

 

Dajczak Stanisław (z Trościańca)

C) Od strony Olejowa po drogę do Bzowicy - kolor czerwony

1

 

Sokołowski Józef - "Szułym"

2

 

Jeziorański

3

 

Wajda

4

 

Procyk

5

 

Matwijiszyn

6

 

Żurek Jan

7

 

Polak Berko

8

 

Matwijiszyn Jan

9

 

Junak Franciszek

10

 

Szynkar

11

 

Komar Eliasz

12

 

Sękowski Dymitr

13

 

Łemega Mikołaj

14

 

Boratyn Jan

15

 

Masztalerz Antoni

16

 

Borsuk

17

 

Kocur Eliasz

18

 

Żurek Eliasz

19

 

Melnyk Piotr

20

 

Grześko Mikołaj

21

 

Wergilas Wasyl

22

 

Bożek Józef

23

 

Olender

24

 

Diak Mikołaj

25

 

Diak Iwan

26

 

Baczun Wasyl

27

 

Baczun Józef

28

 

Sagaluk

29

 

Mrozik Kazimierz

30

 

Grześko Marcin

31

 

Hładun

32

 

Zarwański Jan

33

 

Mrozik Piotr

34

 

Leżak Jan

35

 

Jurczyk

36

 

Sękowski Jan

37

 

Sękowski Wasyl

38

 

Bożek Wasyl

39

 

Bondzel Dyjumcio

40

 

Mrozik Pitrycha

41

 

Żytyński Stanisław

42

 

Kołodziej Mikołaj

43

 

Melnyk Dyśko

44

 

Olejnik Michał

45

 

Żmudź Szczepan

46

 

Radomski Piotr

47

 

Radomska Franciszka

48

 

Radomski Jan

49

 

Koryń Piotr

50

 

Koryń Michał

51

 

Sokołowski Feliks

52

 

Melnyk Anastazja

53

 

Siwak Dyśko

54

 

Kowal Józef

55

 

Bielecki Jan

56

 

Dutka Piotr

57

 

Kopniak

58

 

Sokołowski Antoni i Sokołowski Leon