Spis Olejowian ok. 1939-1943
Dodane przez Remek dnia Czerwiec 14 2008 03:32:26

Szkic zagród Olejowa wg stanu 1939-1943:

Plan Olejowa
plik ok. 1 MB, 2605 x 3042
kliknij żeby obejrzeć

Spis budynków wg "ulic" zamieszczamy osobno
kliknij żeby obejrzeć


Ważna uwaga: według mapy topograficznej około 1938 roku Olejów liczył 426 numerów domów. I ta liczba ciągle rosła, także na początku wojny. Nawet w tych trudnych warunkach trwało życie: ludzie brali śluby, zakładali nowe siedziby. Dalszy rozrost wsi (przynajmniej dla jej polskich mieszkańców) przerwał dopiero okres niepewności i grozy, po rozpoczęciu ukraińskich czystek etnicznych.

Na naszym planie zlokalizowaliśmy około 390 budynków, więc na pewno nie jest to cały dawny Olejów. Wielu rodzin tu brakuje, inne mogą być zapisane błędnie - lub dziś dla nas niezrozumiale (pod przydomkami/przezwiskami). Nie dysponujemy tu żadnymi dokumentami: jedynie ludzką pamięcią dwojga Olejowian, która po tylu latach nie wszystko przechowała. Dla niektórych właścicieli mamy tylko nazwiska bez imion, a czasami jedynie przezwiska/przydomki, pod którymi byli znani wśród sąsiadów. Mogą też być błędy w ustawieniu domów.

I sami już tego nie poprawimy, jeśli nam w tym ktoś nie pomoże. Jeśli macie kontakt z jakimś starym Olejowianinem/Olejowianką i możecie coś dodać/sprostować na tym planie, bardzo prosimy o pomoc. Warto tego przypilnować, dopóki żyją jeszcze świadkowie i jest kogo zapytać. Zachęcamy też do krótkiego opisania domów Waszych przodków. Podłączylibyśmy je do spisu alfabetycznego oraz spisu zagród (przyciski "Zobacz więcej") i - przynajmniej wirtualnie - znów będziemy sąsiadami.


Spis Olejowian w układzie alfabetycznym:

Antoszczyszyn Marian

2) ulica Chaskla-Skiby

2-2

 

Armatowski

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-09

 

Aron - pochodzenia żydowskiego

5) Rutka

5-22

 

Babij

23) Kopańka

23-10

 

Babińczuk

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-04

 

Baćko

13) Od szosy do drogi na Bzowicę

13-18

 

Batoryna Mikoła

7) Od Gaca w Rutce - do Maluchy

7-01

 

Bednarz, Smolińska Maria + NN inna rodzina

12) ulica Mazgajskiego

12-9

 

Bernacka Zofia

10) Za stawem

10-09

 

Bernacki

7) Od Gaca w Rutce - do Maluchy

7-10

 

Bernacki Piotr

13) Od szosy do drogi na Bzowicę

13-12

 

Bezpalko Jan

5) Rutka

5-12

 

Bezpalko Piotr

6) ulica Powroźnika

6-05

 

Bielecki Józef

17) Szparhanka

17-15

 

Bielecki Michał

9) Rów równoległy do szosy

9-5

 

Birger lub Bürger (Chaskel) - pochodzenia żydowskiego

2) ulica Chaskla-Skiby

2-5

 

Bodak Piotr + NN inna rodzina

12) ulica Mazgajskiego

12-5

 

Bodak Władysław

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-13

 

Bodnar

11) Za karczmą

11-04

 

Bodnar Iwan

10) Za stawem

10-12

 

Bojczuk

23) Kopańka

23-03

 

Bojczuk

23) Kopańka

23-07

 

Boratyn Ewa + zięć Juźwin Michał

--- dom wciąż nie zlokalizowany na planie ---

???

 

Boratyn Władysław

12) ulica Mazgajskiego

12-4

Borysiuk

10) Za stawem

10-08

 

Brzezicki

4) ulica Owczarzowa

4-11

 

Brzezicki Antoni

5) Rutka

5-19

 

Brzezicki Jan

1) ulica Niemilowskiego

1-7

 

Brzezicki Józef

5) Rutka

5-18

 

Brzezicki Kazimierz

13) Od szosy do drogi na Bzowicę

13-15

 

Brzezicki Michał

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-19

 

Budnik

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-06

 

Burij

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-01

 

Burij Anna

4) ulica Owczarzowa

4-06

 

Chymka (Czypyłycha)

13) Od szosy do drogi na Bzowicę

13-06

 

Ciupryk

11) Za karczmą

11-02

 

Cygasz

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-07

 

Czepil

18) Od szosy do cmentarza grecko-katolickiego

18-21

 

Czip

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-13

 

Dajczak

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-44

 

Dajczak Anna "Harbuzianka", Dajczak Sylwester i Michał (synowie)

2) ulica Chaskla-Skiby

2-4

 

Dajczak Antoni z Białokiernicy + Radom Feliks

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-19

 

Dajczak Michał z Bzowicy + Krzywy Michał

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-20

Dajczak Paweł

10) Za stawem

10-06

Dajczak Piotr

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-02

 

Dajczak Sylwester i Michał (synowie) i Dajczak Anna "Harbuzianka" (matka)

2) ulica Chaskla-Skiby

2-4

 

Dajczak Wincenty

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-25

 

Daniel Jan

6) ulica Powroźnika

6-12

 

Daniel Stefan

6) ulica Powroźnika

6-13

 

Daszkiewicz Piotr

7) Od Gaca w Rutce - do Maluchy

7-04

 

Denisewicz

11) Za karczmą

11-06

 

Derech

10) Za stawem

10-17

 

Derech

10) Za stawem

10-18

 

Derech

10) Za stawem

10-19

 

Derech

10) Za stawem

10-20

 

Derech Kiereła

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-02

 

Diakiw

1) ulica Niemilowskiego

1-5

 

Diakiw (Danyłycha)

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-05

 

Diakiw Anastazja

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-04

 

Diłaj Aleksander

5) Rutka

5-03

 

Diłaj Antoni

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-15

 

Diłaj Demko

18) Od szosy do cmentarza grecko-katolickiego

18-23

 

Diłaj Hryńko

5) Rutka

5-11

 

Diłaj Iwan

5) Rutka

5-10

 

Diłaj Iwan

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-16

 

Diłaj Michał

18) Od szosy do cmentarza grecko-katolickiego

18-24

 

Diłaj Michał

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-17

 

Diumen – wyznania mojżeszowego

18) Od szosy do cmentarza grecko-katolickiego

18-18

 

Doberczuk

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-19

 

Dorożyński Stanisław

10) Za stawem

10-11

 

Dowbuch

23) Kopańka

23-12

 

Dowhań

23) Kopańka

23-04

 

Dowhań Piotr

23) Kopańka

23-05

 

Dowhunyk Paweł

17) Szparhanka, tzw. "Okruh"

17-27

 

Dowhynuk Mikołaj

6) ulica Powroźnika

6-10

 

Dragon Jan

5) Rutka

5-07

 

Drozda Ignacy

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-10

 

Drozda Jan

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-25

 

Drozda Józef

3) ulica Jamborskiego

3-04

 

Drozda Kazimierz

17) Szparhanka

17-09

 

Drozda Piotr

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-11

 

Drozda Piotr (mazurek)

3) ulica Jamborskiego

3-03

 

Drozdowska Katarzyna

6) ulica Powroźnika

6-14

 

Drozdowski Józef

22) Za cmentarzem rzymskokatolickim

22-1

 

Drozdowski Marcin

23) Kopańka

23-08

 

Drozdowski Michał

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-24

 

Drozdowski Mikołaj

22) Za cmentarzem rzymskokatolickim

22-2

 

Druczok Piotr

17) Szparhanka

17-17

 

Duć Jan

5) Rutka

5-02

 

Dutka

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-10

 

Dybasz

11) Za karczmą

11-01

 

Dybasz

11) Za karczmą

11-03

 

Dybasz

13) Od szosy do drogi na Bzowicę

13-09

 

Dybasz

18) Od szosy do cmentarza grecko-katolickiego

18-22

 

Dziuba Piotr

5) Rutka

5-05

 

Dżura Piotr

7) Od Gaca w Rutce - do Maluchy

7-09

 

Dżura Piotr

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-23

 

Fedorowicz

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-07

 

Gac Jan

5) Rutka

5-01

 

Gac Piotr

3) ulica Jamborskiego

3-06

 

Gałuszka, Jarosz

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-25

 

Gawłowski Michał

12) ulica Mazgajskiego

12-1

 

Gierc Jan + Wodecki Stanisław

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-34

 

Glos Jan

7) Od Gaca w Rutce - do Maluchy

7-08

 

Grejcarowski

4) ulica Owczarzowa

4-05

 

Grejcarowski

19) Przy drodze do Białokiernicy

21-3

 

Grochowski

17) Szparhanka

17-10

 

Grzeszczuk, Tomczyszyn Maciej

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-15

 

Gwoździewicz Mieczysław

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-03

 

Gwoździewicz Mieczysław

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-28

 

Hajduk

22) Za cmentarzem rzymskokatolickim

22-3

 

Hajduk Szczepan

17) Szparhanka

17-21

 

Hnenny Augystyn

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-08

 

Horpeniuk

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-12

 

Iwaniszyn

5) Rutka

5-15

 

Iwaniszyn

7) Od Gaca w Rutce - do Maluchy

7-02

 

Jamborski

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-15

 

Jamborski

3) ulica Jamborskiego

3-02

 

Jamborski + Jan Wodecki

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-26

 

Jamborski Karol

3) ulica Jamborskiego

3-01

 

Jankiewicz

17) Szparhanka

17-14

 

Jarosz

23) Kopańka

23-09

 

Jarosz (ostrzarz)

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-27

 

Jeziorański

14) Od góry Matrony do Zajberta

14-4

 

Juźwin

13) Od szosy do drogi na Bzowicę

13-11

 

Juźwin

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-04

 

Juźwin

17) Szparhanka

17-12

 

Juźwin

23) Kopańka

23-14

 

Juźwin Michał + teściowa Boratyn Ewa

--- dom wciąż nie zlokalizowany na planie ---

???

Juźwin Piotr + Marczak Franciszek

--- dom wciąż nie zlokalizowany na planie ---

???

 

Kaczan

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-05

 

Kaczan

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-03

 

Kalendar

18) Od szosy do cmentarza grecko-katolickiego

18-20

 

Kalinowski Leon i Stanisław

4) ulica Owczarzowa

4-13

 

Kałuszka

23) Kopańka

23-15

 

Karasińska

4) ulica Owczarzowa

4-08

 

Katz – wyznanie mojżeszowe

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-09

 

Katz ? – wyznanie mojżeszowe

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-08

 

Katz + więzienie

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-10

 

Kauba

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-26

 

Kauba Jan

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-16

 

Kawecki Jan - sołtys

5) Rutka

5-17

 

Knapik Jan

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-17

 

Kołyma

5) Rutka

5-10

 

Kołyna Iwan

17) Szparhanka

17-23

 

Konopnicki Antoni

5) Rutka

5-21

 

Koreniuk Mikoła

10) Za stawem

10-07

 

Korol Sylwester

6) ulica Powroźnika

6-01

 

Kosar + Majkut

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-10

 

Kosiński Franciszek

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-24

 

Kosiński Jan

17) Szparhanka

17-07

 

Kostelny – ksiądz grecko–katolicki

13) Od szosy do drogi na Bzowicę

13-04

 

Kowal

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-07

 

Kowal

18) Od szosy do cmentarza grecko-katolickiego

18-04

 

Kowal Józef

17) Szparhanka

17-04

 

Kowal Karol

10) Za stawem

10-03

 

Kowal Mikołaj

17) Szparhanka

17-05

 

Kowalczuk Józef

2) ulica Chaskla-Skiby

2-1

 

Krupnicki Piotr

5) Rutka

5-13

 

Krzywy Adam

14) Od góry Matrony do Zajberta

14-2

 

Krzywy Józef

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-22

 

Krzywy Michał

3) ulica Jamborskiego

3-08

 

Krzywy Michał + Dajczak Michał z Bzowicy

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-20

Krzywy Paweł

10) Za stawem

10-04

 

Krzywy Wawrzyniec

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-23

 

Krzywy Wawrzyniec - sklep

4) ulica Owczarzowa

4-01

 

Krzywy Wojciech

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-21

 

Kultyczka

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-04

 

Kurowiecka Anna

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-01

 

Kusiakiewicz

17) Szparhanka, tzw. "Okruh"

17-28

 

Kuzik

13) Od szosy do drogi na Bzowicę

13-14

 

Lewandowski Michał

5) Rutka

5-25

 

Lewandowski Michał

9) Rów równoległy do szosy

9-1

 

Lipskier – wyznanie mojżeszowe - właściciel młyna

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-24

 

Łaptocha

12) ulica Mazgajskiego

12-3

 

Łemega

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-03

 

Łemega

19) Przy drodze do Białokiernicy

21-2

 

Łemega Mikołaj

6) ulica Powroźnika

6-11

 

Łemega Mykoła

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-43

 

Łobur

1) ulica Niemilowskiego

1-8

 

Łokieć

3) ulica Jamborskiego

3-10

 

Łuciów Michał

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-11

 

Łucyk Piotr

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-09

 

Macyszyn

1) ulica Niemilowskiego

1-4

 

Magala Jan

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-35

 

Magocki Józef i Paulina

13) Od szosy do drogi na Bzowicę

13-07

 

Majkut

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-11

 

Majkut + Kosar

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-10

 

Makarycha

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-14

 

Malucha

7) Od Gaca w Rutce - do Maluchy

7-11

 

Mańdziuk Olena

18) Od szosy do cmentarza grecko-katolickiego

18-25

 

Mańdziuk Piotr

9) Rów równoległy do szosy

9-3

 

Mańdziuk Piotr

18) Od szosy do cmentarza grecko-katolickiego

18-17

 

Marczak Franciszek + Juźwin Piotr

--- dom wciąż nie zlokalizowany na planie ---

???

 

Markowski

17) Szparhanka, tzw. "Okruh"

17-25

 

Matysko Maria

17) Szparhanka

17-02

 

Mazgajski Antoni

4) ulica Owczarzowa

4-03

 

Mazgajski Jan

12) ulica Mazgajskiego

12-7

 

Mazgajski Stanisław (Ślimak)

12) ulica Mazgajskiego

12-8

 

Mądry Jan

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-14

 

Mądrzycki ("Kulawy")

12) ulica Mazgajskiego

12-6

 

Mądrzycki Gabriel

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-21

 

Mądrzycki Kazimierz

13) Od szosy do drogi na Bzowicę

13-13

 

Medwid

5) Rutka

5-16

 

Medwid

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-12

 

Miaskowski

14) Od góry Matrony do Zajberta

14-5

 

Miaskowski

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-12

 

Miaskowski Jan

13) Od szosy do drogi na Bzowicę

13-02

 

Miaskowski Piotr

13) Od szosy do drogi na Bzowicę

13-03

 

Michalicki – gajowy

25) Leśniczówka Bałaszówka (pomiędzy Olejowem a Moniłówką)

25-1

 

Mokrzycki Piotr

11) Za karczmą

11-10

 

Mokrzycki Stanisław

11) Za karczmą

11-09

 

Myć

3) ulica Jamborskiego

3-09

 

Myna

7) Od Gaca w Rutce - do Maluchy

7-07

 

Nawolski Antoni

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-32

 

Nawolski Franciszek

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-33

 

Niemilowski Michał i rodzice

1) ulica Niemilowskiego

1-2

 

Niemilowski Piotr

1) ulica Niemilowskiego

1-3

 

Nusym – pochodzenia żydowskiego

9) Rów równoległy do szosy

9-6

 

Olejnik – Hrenczycha

6) ulica Powroźnika

6-03

 

Olejnik – Łoszka

6) ulica Powroźnika

6-02

 

Olejnik Iwan (Chronyk)

5) Rutka

5-24

 

Olejnik Jan

17) Szparhanka, tzw. "Okruh"

17-26

 

Olejnik Józef

6) ulica Powroźnika

6-06

 

Olejnik Mikołaj

6) ulica Powroźnika

6-07

 

Olejnik Wasyl

18) Od szosy do cmentarza grecko-katolickiego

18-05

 

Olejnik Wasyl (Hładki)

13) Od szosy do drogi na Bzowicę

13-10

 

Olender

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-46

 

Olender Michał

17) Szparhanka

17-08

 

Olender Wojciech

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-45

 

Owczarz Bartłomiej

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-27

 

Owczarz Jan

4) ulica Owczarzowa

4-07

 

Owczarz Władysław

6) ulica Powroźnika

6-09

 

Partacz Eliasz

14) Od góry Matrony do Zajberta

14-3

 

Pawłowski – dyrektor Szkoły

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-02

 

Perec Jan

14) Od góry Matrony do Zajberta

14-6

 

Pichur

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-04

 

Pichur

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-17

 

Piotrowski – organista

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-18

 

Płoszaj

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-20

 

Popowski

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-11

 

Powroźnik Michał

6) ulica Powroźnika

6-08

 

Powroźnik Piotr

14) Od góry Matrony do Zajberta

14-1

 

Powroźnik Piotr (Lipa)

10) Za stawem

10-01

 

Procyk Józef

23) Kopańka

23-01

 

Radom

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-14

 

Radom Andrzej

5) Rutka

5-06

 

Radom Feliks + Dajczak Antoni z Białokiernicy

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-19

 

Radom Jan

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-27

 

Radom Józef (Radomczyk)

4) ulica Owczarzowa

4-04

 

Radom Marcin

9) Rów równoległy do szosy

9-4

 

Radom Mikołaj

17) Szparhanka, tzw. "Okruh"

17-30

 

Radom Paweł

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-25

 

Radom Paweł

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-33

 

Radom Piotr

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-32

 

Radom Władysław

1) ulica Niemilowskiego

1-1

 

Radom Władysław

7) Od Gaca w Rutce - do Maluchy

7-03

 

Radom Władysław

10) Za stawem

10-05

Radom Wojciech

12) ulica Mazgajskiego

12-2

 

Rak

4) ulica Owczarzowa

4-02

 

Reif – wyznanie mojżeszowe – sklep

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-01

 

Robak

18) Od szosy do cmentarza grecko-katolickiego

18-03

 

Robak Paweł

5) Rutka

5-09

 

Robak Paweł

17) Szparhanka

17-11

 

Robak Piotr

5) Rutka

5-08

 

Robak Piotr

6) ulica Powroźnika

6-04

 

Robak Wasyl

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-12

 

Romaniszyn

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-02

 

Romaniszyn Maria

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-06

 

Romaniuk Dionizy (Dyśko)

10) Za stawem

10-15

 

Romaniuk Józef

10) Za stawem

10-13

 

Romaniuk Wasyl

10) Za stawem

10-14

 

Romanków

23) Kopańka

23-13

 

Romanków Anastazja

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-21

 

Romanków Eliasz

3) ulica Jamborskiego

3-05

 

Rudach

17) Szparhanka

17-13

 

Rymynowski

19) Przy drodze do Białokiernicy

21-1

 

Rzepka

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-16

 

Rzepka Michał

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-08

 

Rzeźnik – wyznania mojżeszowego

11) Za karczmą

11-07

 

Siamro

10) Za stawem

10-10

 

Sikora

23) Kopańka

23-11

 

Sikorski

17) Szparhanka

17-19

 

Sikorski (Syniar)

17) Szparhanka

17-18

 

Sikorski Józef

17) Szparhanka

17-16

 

Skiba Andrzej

7) Od Gaca w Rutce - do Maluchy

7-06

 

Skiba Anna

3) ulica Jamborskiego

3-07

 

Skiba Anna

23) Kopańka

23-02

 

Skiba Michał

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-07

 

Skiba Michał (Andruszko)

7) Od Gaca w Rutce - do Maluchy

7-05

 

Skiba Piotr

2) ulica Chaskla-Skiby

2-3

 

Skorbohaty

18) Od szosy do cmentarza grecko-katolickiego

18-16

 

Skorbohaty Dziuńko

13) Od szosy do drogi na Bzowicę

13-17

 

Skorbohaty Piotr

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-06

 

Słowik Maria

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-15

 

Smolińska Maria, Bednarz + NN inna rodzina

12) ulica Mazgajskiego

12-9

 

Sokołowska Maria

1) ulica Niemilowskiego

1-6

 

Sokołowski Antoni

17) Szparhanka

17-01

 

Sokołowski Jan

13) Od szosy do drogi na Bzowicę

13-01

 

Sokołowski Kazimierz

10) Za stawem

10-02

 

Sopel

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-05

 

Sorokowski Stanisław - posterunek Policji

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-16

 

Stechlińska Stefania

18) Od szosy do cmentarza grecko-katolickiego

18-08

 

Stefaniw

17) Szparhanka

17-22

 

Stepanyszyn

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-06

 

Szalwach Jan

18) Od szosy do cmentarza grecko-katolickiego

18-10

 

Szechter

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-29

 

Szechter

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-30

 

Szeremeta Władysław

13) Od szosy do drogi na Bzowicę

13-05

 

Szewski

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-24

 

Szylwach Jan

4) ulica Owczarzowa

4-12

 

Tataryn Michał

23) Kopańka

23-16

 

Tataryn Wasyl

23) Kopańka

23-06

 

Tomczyszyn Jan s. Fabiana

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-26

Tomczyszyn Antoni s. Franciszka

5) Rutka

5-04

Tomczyszyn Maciej, Grzeszczuk

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-15

 

Tomczyszyn Michał s. Franciszka - pasieka

25) Leśniczówka Bałaszówka (pomiędzy Olejowem a Moniłówką)

25-2

 

Tryjuda

17) Szparhanka

17-20

 

Trymbulak Jan

18) Od szosy do cmentarza grecko-katolickiego

18-07

 

Trymbulak Michał

18) Od szosy do cmentarza grecko-katolickiego

18-06

 

Wagner

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-21

 

Wawyluk Anna

13) Od szosy do drogi na Bzowicę

13-16

 

Wąsicki

18) Od szosy do cmentarza grecko-katolickiego

18-09

 

Wąsicki Jan

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-22

 

Wergilas

5) Rutka

5-23

 

Wergilas Iwan

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-20

 

Wielichowski

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-28

 

Wielichowski Antoni

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-41

 

Wielichowski Józef

13) Od szosy do drogi na Bzowicę

13-08

 

Wielichowski Józef

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-40

 

Wielichowski Kazimierz

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-42

 

Wodecki - kuźnia

4) ulica Owczarzowa

4-10

 

Wodecki Jan

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-18

 

Wodecki Jan + Jamborski

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-26

 

Wodecki Mikołaj

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-03

 

Wodecki Stanisław + Gierc Jan

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-34

 

Wojciech

11) Za karczmą

11-05

 

Wojciechowska

17) Szparhanka

17-03

 

Wojtowicz - ekonom w majątku hrabiego Wodzickiego

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-22

 

Wolaniuk Józef

--- dom wciąż nie zlokalizowany na planie ---

???

 

Zając

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-17

 

Zajbert Jan

14) Od góry Matrony do Zajberta

14-7

 

Zajbert Jan

17) Szparhanka, tzw. "Okruh"

17-29

 

Zajbert Kazimierz

14) Od góry Matrony do Zajberta

14-8

 

Zarwański Łukasz

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-09

 

Zarwański Piotr

17) Szparhanka

17-24

 

Zarwański Piotr

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-08

 

Zdorowega

9) Rów równoległy do szosy

9-2

 

Zdorowega Iwan

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-20

 

Zdorowega Józef

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-23

 

Zdorowega Piotr

16) Od drogi na Bzowicę do cmentarza rzym. – katol.

16-22

 

Zwoliński

18) Od szosy do cmentarza grecko-katolickiego

18-19

 

Żmudź

5) Rutka

5-14

 

Żuk

4) ulica Owczarzowa

4-09

 


Ważniejsze budynki:

Bożnica żydowska

11) Za karczmą

11-08

Cegielnia

10) Za stawem

10-16

Cerkiew grecko-katolicka

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-37

Cmentarz grecko-katolicki + mała cerkiew

18) Od szosy do cmentarza grecko-katolickiego

18-12

Cmentarz rzymsko-katolicki + kaplica

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-18

Czworaki i budynki gospodarcze hrabiego Wodzickiego

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-23

Kooperatywa – sklep

18) Od szosy do cmentarza grecko-katolickiego

18-02

Kościół rzymsko-katolicki (nie istnieje)

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-19

Kółko Rolnicze – sklep i sala

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-31

Kuźnia - Wodecki

4) ulica Owczarzowa

4-10

Łaźnia

18) Od szosy do cmentarza grecko-katolickiego

18-01

Nowa szkoła – od 1939

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-13

Nowy dwór (willa) hrabiego Wodzickiego

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-36

Pałac hrabiego Wodzickiego (w ruinie po I wojnie, nie odbudowany)

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-18

Pasieka - Tomczyszyn Michał

25) Leśniczówka Bałaszówka (pomiędzy Olejowem a Moniłówką)

25-2

Posterunek Policji - Sorokowski Stanisław

8) Szosa - od Kurowieckiej do starej szkoły

8-16

Probostwo parafii rzymsko– katolickiej

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-14

Sklep - kooperatywa – sklep

18) Od szosy do cmentarza grecko-katolickiego

18-02

Sklep i sala - Kółko Rolnicze

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-31

Sklep - Krzywy Wawrzyniec

4) ulica Owczarzowa

4-01

Sklep - Reif (wyznanie mojżeszowe)

20) Droga od szosy do Bzowicy

20-01

Stara szkoła

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-01

Więzienie (areszt) + Katz

15) Od starej szkoły do końca (na Załoźce)

15-10


Stara (już nieaktualna) wersja szkicu zagród Olejowa

Plan Olejowa
kliknij żeby obejrzeć

Stary, już nieaktualny pis Olejowian w układzie alfabetycznym
kliknij żeby obejrzeć